16:20 | 31.10.11 | Նորություններ | 4190
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) Հայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակին տրամադրել է 116 անվճար կարճ հեռախոսահամար` քաղաքացիներից զանգեր ընդունելու նպատակով:
Այս համարին զանգահարելու դեպքում ԱրմենՏել ընկերությունը գումար չի գանձելու Beeline ֆիքսված և շարժական կապի բաժանորդներից, իսկ Հայաստանի այլ օպերատորներից չի գանձվելու զանգերի վերջնավորման ծառայության վճարը, հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում:
«Հուսով ենք, որ Օմբուդսմենի և հասարակության ներկայացուցիչների միջև հաղորդակցման նոր եղանակը կնպաստի մարդու իրավունքների պաշտպանության արդյունավետության բարձրացմանը` հանուն Հայաստանի ապագայի», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

16:20 | 31.10.11 | Новости | 3155
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) предоставила офису Защитника прав человека Армении бесплатный короткий номер 116 для приема звонков от граждан.
Осознавая важность эффективного функционирования института защиты прав человека, компания взяла на себя все расходы по установке и обслуживанию короткого номера 116. При звонках на данный номер компания «АрменТел» не взимает платы с абонентов фиксированной и мобильной сетей Beeline, а также платы за терминацию с других операторов связи Армении, сообщили в пресс-службе компании.
«Мы надеемся, что дополнительный бесплатный канал коммуникаций между Омбудсменом и представителями общественности позволит повысить эффективность защиты прав человека на благо будущего Армении», – сказал генеральный директор АрменТел Игорь Климко.