12:59 | 19.10.11 | Նորություններ | 4683
Երեւան: Մեդիամաքս: 2012 թվականի հունվարի 1-ից կգործարկվեն ԱրմենՏել-ի ֆիքսված կապի այլընտրանքային սակագնային փաթեթները, որոնք կկիրառվեն գործող սակագնային փաթեթներին զուգահեռ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) հաստատել է ընկերության կողմից առաջարկված սակագնային փաթեթները:
Փաթեթները ենթադրում են 2 նոր տարբերակ ֆիզիկական անձ բաժանորդների համար եւ 1 նոր տարբերակ իրավաբանական անձ բաժանորդների համար:
Ֆիզանձանց համար առաջին փաթեթը ենթադրում է ներկայումս գործող 1100 դրամ ամսական բաժանորդային վարձի պայմաններում նվազեցնել անվճար տեղական ներցանցային րոպեների քանակը 360-ից մինչեւ 260, սակայն փոխարենը 2 անգամ էժանացնել միջքաղաքային ներցանցային զանգերի սակագինը՝ դարձնելով այն 10 դրամ/րոպե: Անվճար րոպեների սպառումից հետո տեղական  ներցանցային  զանգերը կարժենան 7 դրամ/րոպե (5-ի փոխարեն):
Ֆիզանձանց համար նախատեսված երկրորդ փաթեթը ենթադրում է 4000 դրամ ամսական բաժանորդային վարձ, փոխարենը՝ 600 անվճար րոպե
տեղական և միջքաղաքային ներցանցային զանգերի համար: Իսկ տեղական և միջքաղաքային ներցանցային զանգերը 601-րդ րոպեից սկսած կարժենան 7 դրամ/րոպե:
Իրավաբանական անձ բաժանորդներին նախատեսվում է առաջարկել ներկայիս 4800 դրամ ամսական բաժանորդավճարի եւ անվճար տեղական ներցանցային 360 րոպեների պահպանման պարագայում թանկացնել 361-րդ րոպեից սկսած ներցանցային  զանգերը 5-ից 7 դրամ/րոպե, փոխարենը՝ իջեցնել միջքաղաքային ներցանցային զանգերի գինը 24-ից մինչեւ 15 դրամ/րոպե:
Բոլոր առաջարկներում պահպանված են ներկայումս գործող դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր (36 դրամ/րոպե) եւ դեպի ՀՀ այլ ամրակցված ցանցեր տեղական  զանգերի (7 դրամ/րոպե) սակագները:
Այլընտրանքային սակագնային փաթեթները կարող են կիրառվել միայն բաժանորդի ցանկությամբ՝  վերջինիս գրավոր դիմումի հիման վրա:
Ինչպես այսօր ՀԾԿՀ նիստում նշել է Արմենտել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, նոր սակագնային առաջարկները թելադրված են ֆիքսված հեռախոսակապի շուկայում մրցակցության սրմամբ, որտեղ Արմենտելը մինչեւ ոչ վաղ անցյալը միակ խաղացողն էր:
Հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը ողջունել է ֆիքսված կապի ոլորտում այլընտրանքային փաթեթների ներդրումը, նշելով, որ նոր առաջարկները առավելապես հետաքրքիր կլինեն մարզերի այլ բնակիչների համար, որոնք հաճախակի կատարում են միջքաղաքային զանգեր:

12:59 | 19.10.11 | Новости | 4378
Ереван/Медиамакс/. 1 января 2012 года вступят в силу альтернативные тарифные планы фиксированной связи Арментел, которые будут применяться параллельно с действующими тарифами.
Как сообщает Медиамакс, Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении утвердила сегодня предложенные компанией тарифные планы.
Планы предполагают 2 новых варианта для абонентов-физических лиц и 1 новый вариант для абонентов-юридических лиц.
Первый пакет для физических лиц предполагает при сохранении нышешней ежемесячной абонентской платы в размере 1100 драмов, сокращение количества бесплатных минут на местные внутрисетевые звонки с 360 до 260, но вместо этого двухкратное снижение стоимости междугородных звонков до 10 драмов/минута. После истечения бесплатных минут месные внутрисетевые звонки будут стоить 7 драмов/минута (вместо 5-ти).
Второй тарифный план, предусмотренный для физлиц, предполагает абонентскую плату в размере 4000 драмов, при этом - 600 бесплатных минут для совершения местных и междугородных внутрисетевых звонков, по истечении которых стоимость как местных, так и междугородных звонков составит 7 драмов/минута.
Абонентам-юридическим лицам предложат пользоваться более низкой стоимостью междугородных внутрисетевых звонков (15 драмов/минута вместо 24-х), а вместо этого повысить стоимость местных внутрисетевых звонков с 5-и до 7-и драмов. При этом сохраняется нынешняя абонентская плата (4800 драмов) и количество бесплатных минут (360).
Во всех предложениях сохраняются действующие тарифы на звонки абонентам мобильных операторов Армении (36 драмов/минута) и других операторов фиксированной связи (7 драмов/минута).
Альтернативные тарифные планы могут применяться только при желании абонента, на основе его письменного заявления.
Как сегодня на заседании КРОУ отметил гендиректор Арментел Игорь Климко, новые тарифные предложения продиктованы обострением конкуренции на рынке фиксированной связи Армении, где Арментел до недавнего времени был единственным игроком.
Председатель комиссии Роберт Назарян поприветствовал внедрение альтернативных тарифных планов для абонентов фиксированной связи, отметив, что новые предложния будут интересны преимущественно тем жителям регионов, которые часто совершают междугородные звонки.