13:10 | 14.09.11 | Նորություններ | 3279
Երեւան/Մեդիամաքս/.Yandex-ը ներկայացրել է apps.yandex.ru բջջային հավելումների որոնման ծառայությունը, Lenta.ru-ին հաղորդել են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս ծրագրեր գտնել iOS եւ Android սարքերի համար: Որոնումը իրականացվում է Android Market եւ App Store խանութների տվյալների բազայում:
Օգտվողները կարող են նշել, թե ինչ հավելումներ են որոնում` վճարովի, թե անվճար: Ծրագրերը կարելի է փնտրել ըստ իրենց անվան եւ նկարագրության:
Որոնման ժամանակ հաշվի է առնվում հավելման ճանաչելիությունը:
Apps.yandex.ru-ն բացվում է միայն բջջային սարքերից եւ աշխատում ներկառուցված բրաուզերներում` iOS-ում Safari-ն եւ Android-ում` Ինտերնետը:
Ծառայությունը առայժմ աշխատում է բետա-տարբերակի ռեժիմով եւ հասանելի է միայն Ռուսաստանի օգտվողների համար:

13:10 | 14.09.11 | Новости | 2629
Ереван/Медиамакс/. Yandex представил сервис поиска мобильных приложений apps.yandex.ru, сообщили Lenta.ru в пресс-службе компании.
Сервис позволяет находить программы для устройств на iOS и Android. Поиск ведется по базам магазинов Android Market и App Store.
Пользователи могут указать, какие приложения они хотят найти - платные или бесплатные. Искать программы можно по их названию и по описанию.
При поиске учитывается популярность приложения.
Apps.yandex.ru открывается только с мобильных устройств и работает во встроенных браузерах - Safari в iOS и «Интернет» в Android.