17:07 | 14.07.11 | Նորություններ | 2693
Երեւան/Մեդիամաքս/. Microsoft ընկերությունը պաշտոնապես հայտնել է, որ Windows 8 նոր օպերացիոն համակարգը նույն տեխնիկական պահանջները կունենա, ինչ Windows 7/Vista-ն:
Ինչպես հաղորդում է 3Dnews.ru-ն, Microsoft-ում Windows ստորաբաժանման կորպորատիվ փոխնախագահ Թամի Ռելերն ասել է, որ ընկերությունը դեռեւս Windows 7-ից սկսված կարեւոր միտում է շարունակել` համակարգային պահանջները նույն մակարդակին են մնում:
Իր խոսքերով, Windows 8-ը սարքավորումների լայն սպեկտրի հետ կաշխատի, քանի որ պահանջներն անփոփոխ կմնան կամ, միգուցե, կնվազեցվեն:
Ռելերի խոսքերով, Windows 8-ում սարքավորումներին հարմարվելու մեխանիզմը կօգտագործվի. սարքավորումների թարմացման ժամանակ համակարգը կհարմարվի դրանց, որպեսզի ընդլայնված միջոցներն ավելի արդյունավետ օգտագործվեն:

17:07 | 14.07.11 | Новости | 2046
Ереван/Медиамакс/. Корпорация Microsoft официально заявила, что у новой операционной системы Windows 8 будут те же аппаратные требования, что и в случае с Windows 7/Vista.
Как сообщает 3Dnews.ru, корпоративный вице-президент подразделения Windows в Microsoft Тами Реллер, сказал, что компания продолжила важную тенденцию, начавшуюся ещё с Windows 7: системные требования остаются на том же уровне.
Windows 8, по его словам, будет работать с широким спектром оборудования, так как требования останутся неизменными или даже будут снижены.
По словам Реллера, в Windows 8 будет использоваться механизм адаптации под оборудование: система при обновлении оборудования будет подстраиваться под него, чтобы наиболее эффективно использовать расширенные ресурсы.