17:05 | 14.07.11 | Նորություններ | 2902
Երեւան/Մեդիամաքս/. HTC-ի դեմ անցյալ շաբաթ ԱՄՆ առեւտրի միջազգային հանձնաժողով ուղարկված՝ 5 արտոնագրերի խախտման մեղադրանքով Apple-ի նոր հայցը Թայվանյան ընկերության պատասխան խիստ արձագանք է առաջացրել:
Ինչպես հայտնում է 3Dnews.ru-ն` վկայակոչելով Digitimes-ը, HTC գլխավոր իրավաբանական խորհրդատու Գրեյս Լեյն (Grace Lei) ասել է, որ ընկերությունը ժխտում է  Apple ընկերության արտոնագրերի խախտման եղած եւ ներկա մեղադրանքները:
HTC-ն վրդովմունք է հայտնել այն պատճառով, որ Apple-ը մրցակիցների հետ պայքարում դատական հայցերի օգտագործման փորձն է նախընտրում, այդ թվում նաեւ HTC-ի հանդեպ` արդար մրցակցությամբ զբաղվելու փոխարեն:

17:05 | 14.07.11 | Новости | 2362
Ереван/Медиамакс/. Новый иск Apple с обвинениями в адрес HTC в нарушении пяти патентов, направленный на прошлой неделе в Международную комиссию по торговле США, вызвал жесткую ответную реакцию тайваньской компании.
Как сообщает 3Dnews.ru со ссылкой на Digitimes, главный юрисконсульт HTC Грейс Лэй (Grace Lei) заявила, что компания отрицает предыдущие и нынешние обвинения в нарушении патентов компании Apple.
HTC выразила возмущение по поводу того, что Apple предпочитает практику использования судебных исков в борьбе с конкурентами, включая HTC, вместо того, чтобы заниматься справедливой конкуренции.
Грейс Лэй заявила, что HTC «будет бескомпромиссно защищать свои права на интеллектуальную собственность».