17:17 | 13.07.11 | Նորություններ | 5577
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայերենը շուտով կընդգրկվի ABBYY Lingvo բառարանի լեզուների շարքում, այսօր Երեւանում ասել է ընկերության փոխնախագահ Արամ Փախչանյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, պատասխանելով այսօր Երեւանում կայացած իր վարպետության դասի ունկնդիրների հարցերին, Արամ Փախչանյանն ասել է, որ ընկերությունը մինչ այժմ չէր ստեղծել բառարանի հայերեն տարբերակը` հայաստանյան շուկայում հավանական գնորդների սակավության պատճառով:
Արամ Փախչանյանը խոստովանել է, որ ընկերությունը պատրաստ է անել դա անվճար եւ չունի մեծ ակնկալիքներ Հայաստանում բառարանի վաճառքից:

17:17 | 13.07.11 | News | 5584
Yerevan/Mediamax/. Armenian will be included into the number of languages supported by ABBYY Lingvo electronic dictionary, Vice-President of the Company Aram Pakhchanyan said in Yerevan today.
Answering the questions of the master class’ auditorium today, Aram Pakchanyan said that the company has not created the Armenian version of the dictionary so far due to the lack of potential buyers on the Armenian market, Mediamax reports.
Aram Pakchanyan admitted that the company is ready to do it free of charge and has no big expectations from the program’s sales in Armenia.