16:18 | 12.07.11 | Նորություններ | 2822
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այս շաբաթ Google ինտերնետ հսկան իր նոր Google+ սոցցանցում մի շարք փոփոխություններ կմտցնի:
Ընկերության ներկայացուցիչների խոսքերով, դա կարվի օգտատերերի կողմից առաջարկներին եւ քննադատությանն ի պատասխան:
Ինչպես հաղորդում  է Cnews.ru-ն, Google-ի մշակումների գծով փոխտնօրեն Վիկ Գունդոտրան (Vic Gundotra) նշել է, որ ընկերության ներկայացուցիչները մի շարք ինչպես դրական, այնպես էլ բացասական արձագանքներ են ստանում իրենց նոր ծառայության վերաբերյալ:
«Google+-ը շատ ակտիվ քննադատում են: Մենք կարդում ենք բոլոր քննադատությունները եւ աշխատում ենք սխալների վերացման վրա: Այս շաբաթվա ընթացքում կարող եք փոփոխությունների սպասել»,- ասել է Գունդոտրան:
Ինչպես ենթադրում են վերլուծաբանները, Google+-ում փոփոխություններն առաջին հերթին ծառայությանը միանալու հրավերին կվերաբերեն: Ավելի վաղ հայտնում էին, որ որոշ օգտատերեր անգամ հրավեր ունենալով՝ չեն կարողանում գրանցվել կայքում: Սպասվում է, որ կբարելավվի նաեւ տարբեր իրադարձությունների մասին տեղեկացնող մեծ քանակի ծանուցումների հետ կապված իրավիճակը, որոնք ուղարկվում են օգտատիրոջը ծառայության կողմից:
Ընդ որում, Google+-ի լսարանը արագ է աճում, չնայած ծառայությունը դեռեւս միան հրավերով է հասանելի: Ինչպես նշել է Microsoft-ի հիմնադիր Փոլ Ալենը (Paul Allen), հուլիսի 10-ի դրությամբ Google+-ում արդեն 7,3 մլն օգտագործող է գրանցվել, իսկ արդեն այսօր սոցցանցի լսարանը պետք է 10 մլն-ի հասներ:

16:18 | 12.07.11 | Новости | 2821
Ереван/Медиамакс/. На этой неделе интернет-гигант Google запустит ряд изменений в своей новой соцсети Google+.
По словам представителей компании, это будет сделано в ответ на отзывы и критику со стороны пользователей.
Как сообщает Cnews.ru, старший вице-президент Google по разработкам Вик Гандотра (Vic Gundotra) отметил, что представители компании получают массу отзывов о своем новом сервисе, как позитивных, так и негативных.
«Google+ очень активно критикуют. Мы читаем всю критику и работаем над устранением ошибок. Ожидайте изменений на этой неделе», - сказал Гандотра.
Как предполагают аналитики, изменения в Google+ будут касаться прежде всего решения проблем с инвайтами на сервис. Ранее сообщалось, что теперь некоторые пользователи, даже имея приглашение, не могут зарегистрироваться на сайте. Ожидается, что будет улучшена и ситуация с большим количеством уведомлений о различных событиях, которые сервис присылает пользователю.
Между тем, аудитория Google+ растет очень быстрыми темпами, несмотря на то, что сервис все еще доступен пользователям лишь по инвайтам. Как отметил сооснователь Microsoft Пол Аллен (Paul Allen), 10 июля на Google+ было зарегистрировано уже 7,3 млн пользователей, а сегодня аудитория соцсети должна дойти до 10 млн.