14:20 | 01.06.11 | Նորություններ | 4299
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ տրասպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն այսօր ասել է, որ վերջին 2 տարվա ընթացքում Հայաստանում ինտերնետ օգտագործողների թիվը աճել է 6 անգամ եւ այսօր հանրապետության բնակչության մեկ երրորդն է կազմում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, այս մասին նախարարը հայտնել է Երեւանում ընթացող ԱՊՀ երկրների ինֆորմատիզացիայի համակարգող խորհրդի նիստում:
Մանուկ Վարդանյանը նշել է, որ Հայաստանում բջջային ցանցի թողունակությունը 100% է կազմում, աճել է տրամադրվող ծառայությունների որակը, կատարվել է գրեթե ամբողջական անցում թվայնացված կապին:

Ереван/Медиамакс/. Министр транспорта и связи Манук Варданян сказал сегодня, что число интернет-пользователей в Армении за последние два года увеличилось в 6 раз и составляет сегодня более трети населения республики.
Как сообщает Медиамакс, об этом министр заявил на заседании проходящего в Ереване  Координационного совета стран-участников СНГ по информатизации.
Манук Варданян отметил, что проникновение мобильной связи в Армении достигло 100%, выросло качество предоставляемых услуг, осуществлен практически полный переход на цифровую связь.