14:36 | 20.04.11 | Նորություններ | 5845
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը հանդես կգա որպես 2011թ. հունիսի 4-5-ին Երեւանում կայանալիք «BarCamp Երեւան 2011» երրորդ «չկոնֆերանսի» կորպորատիվ հովանավոր:
«BarCamp Երեւան 2011»-ը կոչված է միավորելու ինտերնետային միջավայրում աշխատող, նոր մեդիաներ եւ Web2.0 նախագծեր ստեղծող մարդկանց, նվիրված է նրանց գաղափարներին եւ նորարարություններին: BarCamp-ի շրջանակում քննարկումները կընթանան զեկույցների եւ ներկայացումների ձեւաչափով: Մասնակիցները ոչ ֆորմալ մթնոլորտում կքննարկեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության եւ զանգվածային լրատվության ոլորտում նորագույն միտումներն ու նվաճումները:
Նախատեսվում է, որ այս տարի «BarCamp Երեւան 2011» նախագծին կմասնակցեն շուրջ 1000 հյուրեր, ՏՀՏ ոլորտի ավելի քան 10 ընկերությունների եւ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներ:
«BarCamp Երեւան 2011»-ին մասնակցելու նպատակով «ԱրմենՏել» ընկերությունը հրավիրել է հայտնի բլոգեր Դմիտրի Չերնիշեւին (http://mi3ch.livejournal.com), «ՎիմպելԿոմ» ԲԲԸ ԱՊՀ երկրներում հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Արտյոմ Մինաեւին, Ռուսաստանում Beeline-ի PR-մենեջեր Եկատերինա Տուրցեւային:
««ԱրմենՏել» ընկերությունը գործում է Հայաստանի կապի բնագավառի բոլոր ոլորտներում` կիրառելով գերժամանակակից սարքավորումներն ու տեխնոլոգիաները, եւ մեզ համար` որպես միասնական օպերատոր եւ շուկայի առաջատար, շատ կարեւոր է քննարկել ժամանակակից տեխնոլոգիաների եւ հաղորդակցության ոլորտի նշանակալից իրադարձությունները մեր ծառայություններից օգտվողների եւ շուկայի փորձագետների հետ: BarCamp-ը հիանալի հնարավորություն է դա անել անկաշկանդ մթնոլորտում»,-  նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Ереван/Медиамакс/. Beeline выступит корпоративным спонсором третьей «неконференции» «BarCamp Ереван 2011», которая пройдет 4-5 июня 2011 года в Ереване.
«BarCamp Ереван 2011» призван объединить людей, работающих в интернет среде, создающих новые медиа, блоги, Веб 2.0 проекты, посвящен их идеям и инновациям. Обсуждения в рамках проекта пройдут в формате докладов, тренингов, презентаций. Участники в неформальной обстановке поделятся идеями, обсудят новейшие тенденции и достижения в сфере информационных технологий, телекоммуникаций и средств массовой информации.
В этом году в проекте «BarCamp Ереван 2011» ожидается участие около 1000 гостей и представителей более 10 компаний сферы ИТ, телекоммуникаций и СМИ.
Для участия в «BarCamp Ереван 2011» компания «АрменТел» пригласила известного блогера Дмитрия Чернышева (http://mi3ch.livejournal.com), руководителя Департамента по связям с Общественностью в Странах СНГ ОАО «ВымпелКом» Артема Минаева и менеджера по бренд коммуникациям Beeline в России Екатерину Турцеву.
«Компания «АрменТел» работает во всех сферах связи Армении, применяет самое современное оборудование и технологии, и нам, как универсальному оператору и лидеру рынка очень важно обсудить интересные, значимые события в области современных технологий и коммуникаций с непосредственными пользователями наших услуг и экспертами рынка. BarCamp - прекрасная возможность сделать это в непринужденной атмосфере», - отметил гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.