11:16 | 19.04.11 | Նորություններ | 3171
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն ավելի քան 500 աշխատակիցներ ապրիլի 16-ի մասնակցեցին համաքաղաքային շաբաթօրյակին, տնկելով ծառեր եւ բարեկարգելով ընկերության երեւանյան գրասենյակների, վարչական եւ տեխնիկական շենքերի հարակից տարածքները:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ տնօրեն Իգոր Կլիմկոն նշեց, որ ընկերությունը «պատրաստակամ է աշխատելու այս ուղղությամբ, ինչը մեր քաղաքը կդարձնի ավելի հարմարավետ եւ մաքուր», հավելելով, որ 2011թ. «Արմենտել»-ը ձեռնարկել է նաեւ «Էկո-օֆիս» բնապահպանական ծրագիր:
Նշված ծրագրի շրջանակներում ընկերությունն իրականացնում է մի շարք ծրագրեր` ուղղված բնության պահպանմանը. գրասենյակներում պարբերաբար մակուլատուրայի հավաքում, էլեկտրոնային կրիչների լայն օգտագործում, երկկողմանի տպագրություն եւ հաշիվների եւ զանգերի վերծանումների էլեկտրոնային տարբերակով տրամադրում` www.beeline.am կայքում գործող «անձնական գրասենյակ» ծառայության միջոցով:

11:16 | 19.04.11 | News | 2501
Yerevan/Mediamax/. Over 500 employees of “ArmenTel” company took part in the city-wide community work day on April 16. They planted over hundred of trees and cleaned city streets and yards near technical and administrative buildings of the company in various districts of Yerevan.
“Within the framework of our corporate social responsibility program we pay much attention to ecology and are happy to work and make our city cleaner and more beautiful. Besides, we launched a large-scale “Eco-office” project this year. The project slogan is - Beeline takes care of nature,” “ArmenTel” CEO Igor Klimko said.
Within the framework of “Eco-office” program, “ArmenTel” realizes a range of events aimed at the preservation of ecology. “ArmenTel” employees gather waste paper for further processing from time to time, widely use electronic carriers and two-sided printing. Besides, “ArmenTel” offers its subscribers to get invoices and phone call printouts via e-mail.
There is a Personal cabinet” on Beeline’s web site, where the users can see the history of payments and calls and adjust necessary services.