14:49 | 01.04.11 | Նորություններ | 4825
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը շարունակում է համայնքային զարգացմանն ուղղված իր բարեգործական ծրագրերի իրականացումը: Այսօր Արագածոտնի մարզի Կաթնաղբյուր գյուղում բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային արդիական կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի, «Շեն» բարեգործական կազմակերության եւ USAID/CHF-ի համատեղ ջանքերով:
Նախագծի համար Orange-ը տրամադրել է 2,348,000 դրամ:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ դրանց կիրառումն ամենօրյա կյանքում ոչ միայն հեշտացնում է մարդկանց կյանքը, կրճատում հեռավորությունները մտերիմների միջեւ, այլ նաեւ կարող է խթանել հասարակական, մշակութային, գիտական զարգացումը, ապահովել մարդկանց մշտական տեղեկացվածությունը: Մենք հեռահաղորդակցության ընկերություն ենք, եւ մեր աշխատանքի նպատակն ու առաքելությունն է հաղորդակցման նորագույն միջոցները հասցնել բոլորին: Այս գիտակցությամբ է Orange-ը կառուցել Հայաստանի ամենաընդարձակ 3G+ ցանցը, իսկ այս համակարգչային սրահը թույլ կտա բոլոր նրանց, ովքեր չեն կարող ունենալ սեփական համակարգիչ տանը, օգտվել եւ համակարգչից, եւ լայնաշերտ ինտերնետից », - ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Այս անգամ նույնպես համակարգչային սրահը կյանքի է կոչվել գյուղի համայնքի հետ միասնական ջանքերի շնորհիվ, ինչն էլ երաշխավորելու է ծրագրի հարատեւությունն ու երկարատեւ հաջողությունը:
2010թ. ընթացքում այս համագործակցության շրջանակներում բացվել են 6 համակարգչային սրահներ Հայաստանի տարբեր մարզերում, որոնց միասնական ամսական այցելություններն անցնում են 2000-ը:

14:49 | 01.04.11 | Новости | 4540
Ереван/Медиамакс/. Orange продолжает реализацию благотворительных программ, направленных на развитие областей Армении. Сегодня в селе Катнахбюр Арагацотнской области открылся обеспеченный сверхскоростным интернетом современный компьютерный центр, основанный благодаря совместным усилиям Orange, благотворительной организации “Шен” и USAID/CHF.
На реализацию данного проекта Orange выделил 2 348 000 драмов.
«Современные технологии развиваются с невероятной скоростью, и их каждодневное использование не только облегчает жизнь людей, сокращает расстояния между близкими, но также может стимулировать общественное, культурное, научное развитие и обеспечить постоянную информированность людей. Мы являемся телекоммуникационной компанией, и целью и миссией нашей деятельности является доведение новейших телекоммуникационных средств до всех. Именно исходя из этого Orange построил в Армении самую широкую сеть 3G+, а этот компьютерный центр предоставит возможность пользоваться компьютером и широкополосным интернетом всем тем, у кого нет собственного компьютера»,- заявил генеральный директор Orange Бруно Дютуа.
Как обычно, открытие компьютерного центра было реализовано благодаря содействию общины, что послужит гарантом долгосрочности и успеха программы.
В 2010 году в рамках данного сотрудничества было создано 6 компьютерных центров в различных областях Армении.