16:26 | 01.02.11 | Նորություններ | 4567
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը Բրիտանական խորհրդի, Բրիտանական դեսպանատան, ԵԱՀԿ եւ ՄԱԿ-ի երեւանյան գրասենյակի հետ համատեղ ամփոփեցին “Նա/Նե” հերթական լրագրողական մրցույթի արդյունքները:
“Հայ կանայք դարերի ընթացքում ապացուցել են հայրենիքին օգտակար լինելու իրենց ներուժը: Տարբեր ոլորտներում կանանց գործունեությունն ու արձանագրած ձեռքբերումները գնահատելի են քաղաքակիրթ բոլոր երկրներում: Կարեւոր է, սակայն, դրա նկատմամբ հանրության վերաբերմունքն ու արձագանքը, որի ձեւավորման հարցում էական դեր ունեն լրատվամիջոցները”, - մրցանակաբաշխության ժամանակ ասաց “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը սահմանել էր հատուկ “Լավագույն ուսանողական աշխատանք” անվանակարգը, որի հաղթողը դարձավ Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանողուհի Սեդա Ստեփանյանը:

16:26 | 01.02.11 | Новости | 4545
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» совместно с Британским Советом, посольством Великобритании в Армении, офисами ОБСЕ и ООН в Еревавне подвели результаты очередного журналистского конкурса «На/Не».
«Армянские женщины в течение веков доказывали свой потенциал быть полезными родине. Достижения и деятельность женщин в различных сферах ценятся во всех цивилизованных странах. Однако важен отклик и отношение к этому со стороны общества, и в этом вопросе существенную роль играют СМИ», -  сказал на церемонии награждения гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
В этом году «ВиваСелл – МТС» установил специальную номинацию «Лучшая студенческая работа», победительницей в которой стала студентка Ереванского государственного университета им. В. Брюсова Седа Степанян. Она получила в подарок мобильный телефон HTC.