15:09 | 18.01.11 | Նորություններ | 4339
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները զբաղեցնում են առաջին տեղը «Վիմպելկոմ» ընկերությունների խմբում ինտերնետի սպառման ցուցանիշով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Նրա խոսքերով, Հայաստանում «ԱրմենՏել»-ի բաժանորդները մեկ շաբաթում սպառում են 300 տերաբայթ ինտերնետ:
Իգոր Կլիմկոն ընդգծել է, որ 2011թ. ընկերությունը մտադիր է լուրջ ուշադրություն դարձնել Հայաստանում լայնաշերտ ինտերնետի զարգացման վրա: Հնարավոր է առաջարկվեն նոր սակագնային պլաններ, ավելացվեն արագությունները:
Խոսելով 2011թ. ծրագրերի մասին` Իգոր Կլիմկոն նկատել է, որ ընկերությունը մտադիր է շարունակել բրենդավորված հեռախոսների առաջխաղացումը հայաստանյան շուկայում, ինչպես նաեւ համակարգչային տեխնիկայի վաճառքը ընկերության վաճառակետերում:
Ինչ վերաբերում է 4G ցանցի ծառայությունների մատուցմանը, ապա, Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, այդ թեմայով արդեն բանակցություններ են ընթանում: Նա նկատել է, որ չկան համապատասխան ազատ հաճախականություններ, եւ այդ խնդիրը չի կարող լուծվել մեկ օրվա ընթացքում: «ԱրմենՏել»-ի ղեկավարը նկատել է նաեւ, որ 4G ցանցի համար դեռեւս չկա սարքավորումների զանգվածային արտադրություն, ինչը մի փոքր դժվարացնում է այդ խնդրի լուծումը: Իգոր Կլիմկոն տեղեկացրել է, որ 2011թ. ընկերությունը մտադիր է կենտրոնանալ 3G ցանցի հնարավորությունների լիարժեք օգտագործման վրա:

15:09 | 18.01.11 | Новости | 5552
Ереван /Медиамакс/. Абоненты «АрменТел» занимает первое место среди группы компаний «Вымпелком» по потреблению интернета.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня на пресс-конференции генеральный директор ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко. По его словам, недельное потребление интернета в Армении абонентами «АрменТел» составляет 300 террабайт.
Игорь Климко подчеркнул, что в 2011 году компания намерена уделить серьезное внимание развитию широкополосного интернета в Армении. Возможно, будут предложены новые тарифные планы, увеличены скорости.
Говоря о планах на 2011 год, Игорь Климко заметил, что компания намерена продолжить продвижение брендовых телефонов на армянском рынке, а также продажу оргтехники в пунктах продаж компании.
Что касается предоставления услуг сети 4G, то, по словам Игоря Климко, переговоры на эту тему уже ведутся. Он заметил, что свободного диапазона соответствующих частот нет, и этот вопрос не может быть решен в течение одного дня. Руководитель «АрменТел» заметил также, что массового производства оборудования для сети 4G пока также не существует, что несколько затрудняет решение данного вопроса. Игорь Климко сообщил, что в 2011 году компания намерена сконцентрироваться на полноценном использовании возможностей сети 3G.