15:06 | 18.01.11 | Նորություններ | 4886
«ԱրմենՏել»-ին սկսել են հարգել, սիրել եւ դիտարկել որպես շուկայի լուրջ դերակատար, հայտարարել է Իգոր Կլիմկոն
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) ամփոփել է 2010թ. գործունեության արդյունքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում 2010 թվականն ընկերության համար անվանել է հարվածային: Նա ընդգծել է, որ նախորդ տարվա ընթացքում «ԱրմենՏել»-ին հաջողվել է զարգացում արձանագրել բջջային եւ ինտերնետային կապի ոլորտներում:
Միաժամանակ, Իգոր Կլիմկոն հրաժարվել է նշել ցուցանիշները` ասելով, որ 2010թ. պաշտոնական հաշվետվությունը պատրաստ կլինի փետրվարին: Ընկերության ղեկավարը նկատել է, որ բջջային հատվածում արձանագրվել է բաժանորդային բազայի աճ: Անկախ աուդիտորական ընկերության գնահատականների համաձայն, «ԱրմենՏել» ընկերության բաժանորդների թիվը կազմում է ավելի քան 643 հազ.:
Ֆիքսված ինտերնետի (Hi-Line) ոլորտում արձանագրվել են լուրջ եւ նշանակալի արդյունքներ: Այսպես, Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, արագ ինտերնետը հասանելի է դարձել գրեթե բոլոր քաղաքացիների համար եւ շատ մատչելի սակագներով: Նա նկատել է, որ հայաստանյան շուկա Beeline-ի մուտքից հետո ինտերնետի արտաքին կապուղիների թողունակությունը ավելացել է 137 անգամ:
Իգոր Կլիմկոն հատուկ ընդգծել է, որ ներկայումս ընկերությունն ունի ամենալայն ցանցը Հայաստանում` 4 կապուղի` յուրաքանչյուրը 40 Գբ/վ արագությամբ: Նրա խոսքերով, 2010թ. ավարտին 3G ցանցի կայանների քանակը կազմել է 220, մինչդեռ 2010թ. սկզբին դրանց թիվը կազմում էր 60:
Ընկերության 2010թ. նվաճումների թվում Իգոր Կլիմկոն նշել է նաեւ քաղաքացիների վերաբերմունքի փոփոխությունը «ԱրմենՏել» ընկերության նկատմամբ: «Մեզ հաջողվել է կոտրել հոգեբանական անջրպետը ինչպես սպառողների, այնպես էլ աշխատակիցների շրջանում: «ԱրմենՏել»-ին սկսել են հարգել, սիրել եւ դիտարկել որպես շուկայի լուրջ դերակատար»,- ասել է Իգոր Կլիմկոն:

Ереван /Медиамакс/. Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) подвела итоги своей деятельности за 2010 год.
Как сообщает Медиамакс, генеральный директор компании «АрменТел» Игорь Климко назвал сегодня на пресс-конференции 2010 год ударным для компании. Он подчеркнул, что в течение прошлого года компании «АрменТел» удалось зафиксировать развитие в сферах мобильной и интернет-связи.
Вместе с тем Игорь Климко отказался назвать показатели, сославшись на то, что официальный отчет за 2010 год будет готов в феврале. Глава компании заметил, что в мобильном секторе был зафиксирован рост абонентской базы. По оценочным данным независимой аудиторской компании, число абонентов «АрменТел» составляет более 643 тыс.
В сфере фиксированного интернета (Hi-Line) были достигнуты серьезные и значительные результаты. Так, по словам Игоря Климко, высокоскоростной интернет стал доступным практически для всех граждан и по очень приемлемым ценам. Он заметил, что с момента прихода Beeline на армянский рынок пропускная способность внешних интернет-каналов увеличилась в 137 раз.
Игорь Климко особо подчеркнул, что на сегодняшний день компания обладает самой масштабной сетью в Армении - 4 канала с пропускной способностью 40 Гб/c каждый.
По его словам, на конец 2010 года количество станций сети 3G составило 220, в то время как в начале 2010 года их было 60.
Среди достижений компании за 2010 год Игорь Климко назвал также изменение отношения граждан к компании «АрменТел». «Нам удалось сломать психологический барьер как у потребителей, так и у сотрудников компании. «АрменТел» стали уважать, любить и рассматривать как серьезного игрока на рынке»,- сказал Игорь Климко.