14:19 | 21.12.10 | Նորություններ | 4656
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է մեծածախ ինտերնետի սակագնի էական իջեցման մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, միջազգային TCP/IP թրաֆիկի նոր սակագներից կարող են օգտվել այն իրավաբանական անձինք, ովքեր ունեն տվյալների փոխանցման եւ ինտերնետ-հասանելիության ծառայությունների մատուցման արտոնագիր:
Պայմանագիր կնքելու դեպքում միջազգային TCP/IP թրաֆիկի տարանցիկ ծառայություններից օգտվելու մեկ մեգաբիթ երաշխավորված սիմետրիկ ինտերնետ ծառայության ամսական արժեքը կկազմի 78 000 դրամ, ներառյալ ԱԱՀ: Ավելի քան 30Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի ձեռք բերելու դեպքում 1Մբ/վ կարժենա 75 600 դրամ: Մեկ մեգաբիթի արժեքն ավելի քան 100Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի ձեռք բերելու դեպքում կլինի 68 400 դրամ: Եթե գնորդը ձեռք է բերում ավելի քան 300Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի, ապա այդ դեպքում յուրաքանչյուր մեգաբիթը կարժենա 62 400 դրամ: Մինչեւ մեկ տարի ժամկետով պայմանագիր կնքելու դեպքում մեկ մեգաբիթ երաշխավորված սիմետրիկ ինտերնետ ծառայության ամսական արժեքը կկազմի 90 000 դրամ:
«Հանդիսանալով Հայաստանի ազգային օպերատոր եւ խոշորագույն հեռահաղորդակցության ոլորտի ներկայացուցիչ` «ԱրմենՏել» ընկերությունը գիտակցում է առաջատարի իր դերը երկրի կապի ոլորտի զարգացման գործում: Մենք պատրաստակամ ենք առաջարկել ինտերնետի նոր մատչելի սակագներ մատակարարներին», - նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:19 | 21.12.10 | News | 4295
Mediamax was informed in the press service of the company that the new tariffs for the service of international TCP/IP transit are available for legal entities, which posses a license for provision of data transfer and internet access services.
While concluding a contract for use of international TCP/IP international traffic transit services for a term of no less than a year, the cost of 1Mb of secured symmetric internet will make 78 000 AMD per month, including VAT. Given purchase of a channel with a transmission capacity of over 30 Mb/sec, the price for 1Mb/sec will make 75.600 AMD. The cost of 1 Mb, given purchase of a channel with transmission capacity of over 100Mb/sec, will make 68.400 AMD. If the customer purchases a channel with the transmission capacity of over 300Mb/sec, each MB in this case will cost 62.400 AMD. Given conclusion of a contract for provision of the service for no less than a year, the monthly fee for 1 Mb of symmetric secured internet will make 90 000 AMD.
“As the national operator of Armenia and the largest player in the market of communications in the country, “ArmenTel” Company realizes its role of the leader and the responsibility for development of communication sphere in the country. We are glad to offer Armenian providers new highly competitive tariffs for wholesale internet”, General Director of “ArmenTel” Company Igor Klimko stated.