14:35 | 20.12.10 | Նորություններ | 5066
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, ծրագրի շրջանակներում վերաբացվել են Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի եւ Ջուջեւան գյուղի միջնակարգ դպրոցի մարզադահլիճները: Orange ընկերությունը ֆինանսավորել է մարզադահլիճների կահավորումը` ծրագրին հատկացնելով 5.6 մլն դրամ:
«Մեզ համար շատ կարեւոր է նաեւ մեր ներդրումն ունենալ երկրի «ոչ հաղորդակցային» ոլորտներում, եւ որպես մեր բարեգործական ծրագրերի առանցք սահմանել ենք այն ամենը, ինչ վերաբերում է երեխաներին, ինչպես նաեւ խոցելի գյուղական համայնքներին: Կարեւոր է այն փաստը, որ այս ծրագրի իրականացման գործում մասնակցություն են ունեցել ինչպես «Շեն» կազմակերպությունը, այնպես էլ համայնքները: Համայնքների ներգրավվածությունը մեզ համար երաշխիք է ծրագրի կենսունակության համար», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

14:35 | 20.12.10 | News | 4710
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia Company and “Shen” Charitable NGO continue implementing charitable projects, directed to development of rural communities in Armenia.
Mediamax was informed in the press service of Orange Armenia that in the frames of charitable projects, the gyms of school N 2 in Noyemberyan city and secondary school in Jujevan village in Tavush region reoponed. Orange has allotted in total 5,607,000 AMD for the realization of the two projects.
Bruno Duthoit, Orange CEO said: “As a company which plays an important role in the economy of the country, we want to have our investment not only in telecommunication domain, but in other domains as well. We have the children as well as vulnerable rural communities in the center of our charitable projects. The fact that not only “Shen” NGO but the communities as well participated in implementation of the project is very important for us. For us, involvement of the communities is the earnest of viability of the projects we implement”.