14:35 | 20.12.10 | Նորություններ | 5066
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունը եւ «Շեն» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը շարունակում են Հայաստանի հեռավոր համայնքների զարգացմանն ուղղված բարեգործական ծրագրի իրականացումը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են Orange Armenia-ի մամուլի ծառայությունում, ծրագրի շրջանակներում վերաբացվել են Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի եւ Ջուջեւան գյուղի միջնակարգ դպրոցի մարզադահլիճները: Orange ընկերությունը ֆինանսավորել է մարզադահլիճների կահավորումը` ծրագրին հատկացնելով 5.6 մլն դրամ:
«Մեզ համար շատ կարեւոր է նաեւ մեր ներդրումն ունենալ երկրի «ոչ հաղորդակցային» ոլորտներում, եւ որպես մեր բարեգործական ծրագրերի առանցք սահմանել ենք այն ամենը, ինչ վերաբերում է երեխաներին, ինչպես նաեւ խոցելի գյուղական համայնքներին: Կարեւոր է այն փաստը, որ այս ծրագրի իրականացման գործում մասնակցություն են ունեցել ինչպես «Շեն» կազմակերպությունը, այնպես էլ համայնքները: Համայնքների ներգրավվածությունը մեզ համար երաշխիք է ծրագրի կենսունակության համար», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

14:35 | 20.12.10 | Новости | 4737
Ереван/Медиамакс/. Компания Orange Armenia и общественная благотворительная организация “Шен” продолжают благотворительную программу по развитию отдаленных регионов Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Orange Armenia, в рамках данной программы полностью восстановлены спортивные залы средних школ города Ноемберяна и села Джуджеван Тавушского марза. Компания Orange профинансировала полное оснащение спортивных залов, выделив на программу 5,6 млн. драмов.
“Для нас крайне важно осуществлять инвестиции в “некоммуникационную” сферу страны, и в качестве краеугольного камня нашей благотворительной программы мы избрали для себя все, что касается детей, а также уязвимых сельских местностей. Важно также, что в реализации программы участвовали как организация “Шен”, так и сами общины. Вовлеченность регионов является для нас гарантией жизнедеятельности программы”, - сказал генеральный директор Orange Armenia Бруно Дютуа.