11:39 | 01.12.10 | Նորություններ | 6621
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԻՆԳՈ Արմենիա» ընկերության ԱՊՊԱ ապահովագրական վկայագիրը կարելի է ձեռք բերել TelCell վճարային համակարգի տերմինալների օգնությամբ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Թել-Սել» ՓԲԸ-ում, այդ նպատակով վճարային համակարգը մշակել է ԱՊՊԱ վկայագրերի վաճառքի հատուկ մոդուլ, որը թույլ է տալիս համապատասխան պայմանագիր կնքել «ԻՆԳՈ Արմենիա»-ի հետ ինքնասպասարկման ռեժիմում:
«Համակարգը վճարողին հնարավորություն է տալիս հենց տերմինալի միջոցով հաշվել սեփական ԱՊՊԱ-ի արժեքը` կիրառելով «ապահովագրության հաշվիչը»: ԱՊՊԱ վկայագրի գնումը տերմինալի միջոցով տեւում է շուրջ 3 րոպե: Այնուհետեւ պատվիրված ԱՊՊԱ-ն գնորդին հարմար ժամին առաքվում է նրան հարմար վայր»,- պարզաբանել է TelCell-ի գործադիր տնօրեն Արամ Ազատյանը` նշելով, որ TelCell-ի ինքնասպասարկման տերմինալների ցանցը կարող է ապահովագրողների համար դառնալ հավելյալ գործիք:

11:39 | 01.12.10 | Новости | 6350
Ереван/Медиамакс/. Страховой полис ОСАГО компании “ИНГО Армения” можно приобрести через терминалы платежной системы “ТелСелл”.
Как сообщили Медиамакс в “ТелСелл”, с этой целью платежная система разработала специальный модуль продажи полисов ОСАГО, позволяющий заключить соответствующий договор с “ИНГО Армения” в режиме самообслуживания.
“Система позволяет плательщику прямо на терминале рассчитать с помощью страхового калькулятора стоимость его полиса. Приобретение полиса через терминал займет не более 3 минут, затем оформленный полис будет доставлен покупателю в удобное для него время и место”,- пояснил исполнительный директор ЗАО “ТелСелл” Арам Азатян, отметив, что сеть терминалов самообслуживания Telcell может стать дополнительным инструментарием в руках страховщиков.