13:36 | 28.09.10 | Նորություններ | 5512
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը նախարարության ոսկե մեդալով է պարգեւատրել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արմեն Աշոտյանը Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնել է «Հայաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ» հուշամեդալը կրթության ոլորտում բարեգործական գործունեության համար:
Նրա խոսքերով, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը լոկոմոտիվ է սոցիալական-կորպորատիվ պատասխանատվության ոլորտում, մասնավորապես, կրթության աջակցության հարցում: Արմեն Աշոտյանը նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գործունեության մոդելի բարձր արդյունավետությունը` ասելով, որ նախարարությունը եւս հավատարիմ է նման սկզբունքների:
Ռալֆ Յիրիկյանը Արմեն Աշոտյանին շնորհակալություն է հայտնել պարգեւի համար` նշելով, որ այդպիսի գնահատականը ստիպում է ավելի շատ հավատալ սոցիալական-կորպորատիվ պատասխանատվության իր սկզբունքներին: «Մենք հավատում ենք մեր երկրի ապագային, սակայն այն չի կարող ավելի լավը լինել, եթե կորիզը, այսինքն` երիտասարդ սերնդի կրթությունը, չապահովվի անհրաժեշտ մակարդակով»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:36 | 28.09.10 | Новости | 5156
Ереван/Медиамакс/. Министр образования и науки Армении Армен Ашотян наградил золотой медалью министерства генерального директора компании «ВиваСелл-МТС» Ральфа Йирикяна.
Как сообщает Медиамакс, Армен Ашотян вручил Ральфу Йирикяну памятную медаль “В честь Дня независимости Армении ” за благотворительную деятельность в сфере образования.
По его словам, компания «ВиваСелл-МТС» является локомотивом по социальной корпоративной ответственности, в частности, в вопросе содействия образования. Армен Ашотян отметил высокую эффективность модели деятельности компании «ВиваСелл-МТС», сказав, что министерство тоже придерживается аналогичных принципов.
Ральф Йирикян поблагодарил Армена Ашотяна за награду, отметил, что подобная оценка заставляет еще больше верить в свои принципы социальной корпоративной ответственности. “Мы верим в будущее нашей страны, однако оно не может быть лучшим, если ядро, то есть образование молодого поколения, не будет обеспечено на должном уровне”, - сказал Ральф Йирикян.
В ближайшее время компания «ВиваСелл-МТС» представит программу содействия на 2011 год в сфере образования.