13:36 | 28.09.10 | Նորություններ | 5512
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը նախարարության ոսկե մեդալով է պարգեւատրել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Արմեն Աշոտյանը Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնել է «Հայաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ» հուշամեդալը կրթության ոլորտում բարեգործական գործունեության համար:
Նրա խոսքերով, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերությունը լոկոմոտիվ է սոցիալական-կորպորատիվ պատասխանատվության ոլորտում, մասնավորապես, կրթության աջակցության հարցում: Արմեն Աշոտյանը նշել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գործունեության մոդելի բարձր արդյունավետությունը` ասելով, որ նախարարությունը եւս հավատարիմ է նման սկզբունքների:
Ռալֆ Յիրիկյանը Արմեն Աշոտյանին շնորհակալություն է հայտնել պարգեւի համար` նշելով, որ այդպիսի գնահատականը ստիպում է ավելի շատ հավատալ սոցիալական-կորպորատիվ պատասխանատվության իր սկզբունքներին: «Մենք հավատում ենք մեր երկրի ապագային, սակայն այն չի կարող ավելի լավը լինել, եթե կորիզը, այսինքն` երիտասարդ սերնդի կրթությունը, չապահովվի անհրաժեշտ մակարդակով»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:36 | 28.09.10 | News | 5509
Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Science and Education Armen Ashotyan awarded the General Manager of “VivaCell-MTS” Company Ralph Yirikian with the gold medal of the Ministry.
Mediamax reports that Armen Ashotyan awarded Ralph Yirikian with the gold medal “In Honor of Armenia’s Independence Day” for charitable activity in the sphere of education.
According to him, “VivaCell-MTS” Company is a locomotive of social corporate responsibility, in particular, as to the issue of supporting education. Armen Ashotyan noted high efficiency of “VivaCell-MTS” Company’s activity model, stating that the Ministry also keeps to analogous principles.
Ralph Yirikian thanked Armen Ashotyan for the award, noting that such an assessment commits to believing in one’s principles of corporate social responsibility even to a greater degree. “We believe in the future of our country, however it cannot be the best if the core, that is the education of the younger generation, is not secured at a proper level”, Ralph Yirikian stated.
In the nearest future, “VivaCell-MTS” company will present a program of assistance to the sphere of education for 2011.