12:22 | 08.07.10 | Նորություններ | 4151
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություն է կարդացել մոսկովյան հեղինակավոր «Սկոլկովո» կառավարման դպրոցի ուսանողների` Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ այլ երկրներում գործող միջազգային խոշորագույն ընկերություններում աշխատող մենեջերների համար:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, “Սկոլկովոյի” ուսանողներին, մասնավորապես, հետաքրքրում էր “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի ինտեգրումը մայր կառույցին` ՄՏՍ Խմբին: Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը ներկայանում է որպես տեղական առանձնահատկություններով միջազգային օպերատորի մոդել եւ ասել է, որ խոշորագույն բազմազգ ընկերության մաս կազմելով` “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ն, այնուամենայնիվ, կարողացել է պահպանել իր ուրույն դիմագիծը` ապրանքանիշը եւ հայեցի մտածելակերպը:
“Սկոլկովոյի” ուսանողները ծանոթացել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մարքեթինգային քաղաքականությանը, ծառայություններին, հաճախորդների սպասարկման մեթոդներին եւ սակագհնային քաղաքականությանը:
“Ցանկացած ընկերության կյանքում կարեւորը հավատն է: Պետք է հավատալ կազմակերպության արժեքներին եւ տարածել դրանք հասարակական շրջանակներում` դրանով իսկ միավորելով հասարակությունը: Դա նման է շղթայական ռեակցիայի. մենք սկսում ենք որոշակի գործունեություն, մյուսներն ինչ-որ այլ բան են անում, եւ այլն: Եվ հենց բոլոր շրջանակների փոխգործակցության շնորհիվ մենք ստանում ենք այն արդյունքները, որոնք բխում են մեր արժեքներից”, - հայտարարել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:22 | 08.07.10 | Новости | 4127
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян прочитал лекцию студентам Московской школы управления «Сколково» - менеджерам крупнейших компаний России и других стран СНГ.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, студентов «Сколково», в частности, интересовала интеграция «ВиваСелл-МТС» с головной компанией - группой МТС. Ральф Йирикян отметил, что «ВиваСелл-МТС» предстает как модель международного оператора с местными особенностями и сказал, что являясь частью крупной многонациональной компании, она, тем не менее, сохраняет свои индивидуальные черты, бренд и армянское мышление.
Студенты «Сколково» ознакомились с особенностями маркетинговой политики «ВиваСелл-МТС», услугами, методами обслуживания клиентов и тарифной политикой.
«В жизни любой компании важна вера. Нужно верить в ценности организации и распространять их в общественных кругах, таким образом, объединяя общество. Это похоже на цепную реакцию: мы начинаем определенную деятельность, другие делают что-то другое и т.д. И именно благодаря взаимодействию всех кругов, мы получаем те результаты, которые исходят из наших ценностей», - заявил Ральф Йирикян.