Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ու France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին
Երեւան/Մեդիամաքս/. France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին այսօր Երեւանում ասել է, որ տպավորված է Orange Armenia-ի կես տարվա գործունեության արդյունքներից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ին հաջողվել է ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկան ենթարկել մեծ փոփոխությունների:
«Այսպիսով, մենք պահել ենք ամենանորարար օպերատորը լինելու եւ կապի եվրոպական օպերատորի մշակույթը ՀՀ շուկա բերելու մեր խոստումը»,- ասել է France Telecom-ի փոխնախագահը:
Նրա խոսքերով, Оrange-ը դեպի ավելացում է վերանայել Հայաստանում բաժանորդային բազայի վերաբերյալ իր կանխատեսումները, որը կարճ ժամկետներում հասել է 250 հազարի: «Կարծում եմ` այդ թիվը մոտ ժամանակներս կկրկնապատկվի»,- ասել է Օլաֆ Սուանտին:

16:02 | 24.06.10 | Новости | 4174
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент France Telecom Олаф Суанти сказал сегодня в Ереване, что впечатлен результатами полугодовой деятельности Orange Armenia.
Как сообщает Медиамакс, Олаф Суанти сказал, что Orange удалось подвергнуть телекоммуникационный рынок Армении большим измениям.
«Таким образом, мы сдержали наше обещание быть самым инновационным оператором и привнести на рынок Армении культуру европейского оператора связи», - сказал вице-президент France Telecom.
По его словам, Оrange пересмотрел в сторону увеличения свои прогнозы относительно абонентской базы в Армении, которая в короткие сроки достигла 250 тысяч. «Думаю, эта цифра удвоится уже в скором времени», - сказал Олаф Суанти.