Orange Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան ու France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին
Երեւան/Մեդիամաքս/. France Telecom-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին այսօր Երեւանում ասել է, որ տպավորված է Orange Armenia-ի կես տարվա գործունեության արդյունքներից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ին հաջողվել է ՀՀ հեռահաղորդակցային շուկան ենթարկել մեծ փոփոխությունների:
«Այսպիսով, մենք պահել ենք ամենանորարար օպերատորը լինելու եւ կապի եվրոպական օպերատորի մշակույթը ՀՀ շուկա բերելու մեր խոստումը»,- ասել է France Telecom-ի փոխնախագահը:
Նրա խոսքերով, Оrange-ը դեպի ավելացում է վերանայել Հայաստանում բաժանորդային բազայի վերաբերյալ իր կանխատեսումները, որը կարճ ժամկետներում հասել է 250 հազարի: «Կարծում եմ` այդ թիվը մոտ ժամանակներս կկրկնապատկվի»,- ասել է Օլաֆ Սուանտին:

16:02 | 24.06.10 | News | 4145
Yerevan/Mediamax/. France Telecom Vice-President Olaf Swantee stated in Yerevan today that he is impressed by the results of the 6 month activity of Orange Armenia.
Mediamax reports that Olaf Swantee stated that Orange managed to put the telecommunication market of Armenia to significant changes.
“Thus, we kept our promise to be the most innovative operator and introduce the culture of a European operator in the Armenian market”, France Telecom Vice-President stated.
According to him, Orange revised its forecasts concerning the subscriber base in Armenia towards increase. It reached 250 thousands in a short period of time. “I believe that in the nearest future this figure will double”, Olaf Swantee stated.