13:27 | 17.05.10 | Նորություններ | 4295
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia բջջային օպերատորն ամփոփել է «Բարեւ Օսլո» sms-վիկտորինայի առաջին փուլի արդյունքները:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, մայիսի 16-ին մրցույթի առաջին փուլի չորս հաղթողներին Օսլոյի ուղեգրեր է հանձնել «Եվրատեսիլ 2010» մրցույթում Հայաստանի ներկայացուցիչ Եվա Ռիվասը:
Այն մասնակիցները, ովքեր չեն հաղթել առաջին փուլում, կարող են շարունակել մասնակցել sms-մրցույթին մինչեւ մայիսի 25-ը եւ ստանալ Orange-ի 125 մրցանակներից մեկը:
Ընկերության մամուլի ծառայությունում նշել են, որ այս տարի Երեւանը կմիանա այն 10 եվրոպական քաղաքներին, որտեղ անց է կացվում ամենամեծ համաեվրոպական պարային FlashMob միջոցառումը` նվիրված «Եվրատեսիլին»:
Orange-ի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը հայտնել է, որ ընկերությունը Երեւանում եւ Գյումրիում կազմակերպելու է «Եվրատեսիլի» հանրային դիտում:
Բացի այդ, Երեւանում տեղի կունենա աննախադեպ «եվրատեսիլյան» համերգ, որի ժամանակ ելույթ կունենան նախորդ տարիներին «Եվրատեսիլին» մասնակցած կատարողներ տարբեր երկրներից:

13:27 | 17.05.10 | News | 3239
Yerevan/Mediamax/. Orange Armenia mobile connection operator summed up the results of first stage of “Hello, Oslo” SMS-quiz.
Mediamax was informed in the press service of the company that on May 16, Eva Rivas handed tourist vouchers to Oslo to four winners of the first stage. Eva Rivas will represent Armenia at “Eurovision-2010” contest.
Those participants, who have not won the first stage, will continue playing till May 25th. The best 125 participants of the second stage will receive many presents from Orange.
The press service of the company noted that this year, Yerevan will also implement Eurovision’s FlashMob dance like 10 other cities which will host the largest FlashMob event in the Europe.
Orange Armenia Marketing Director Aram Mkrtchyan informed that the company organizes public TV viewing of “Eurovision” in Yerevan and Gyumri.
Besides, Yerevan will host an unprecedented “Eurovision” concert with the participation of previous Eurovision participants from different countries.