12:09 | 28.04.10 | Նորություններ | 4950
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը աջակցել է Հայաստանում ապրող ազգային համայնքների ներկայացուցիչների միջեւ «Ի՞նչ: Որտե՞ղ: Ե՞րբ» մրցաշարի անցկացմանը:
Ինչպես այսօր Մեդիամաքս-ին հայտնել են Beeline-ի մամուլի ծառայությունում, Մեծ Հայրենական պատերազմի հաղթանակի 65-ամյակին նվիրված ինտելեկտուալ մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանում ասորական, բելառուսական, հունական, վրացական, գերմանական, լեհական, ռուսական եւ ուկրաինական համայնքների ներկայացուցիչներ:
«Առաջնությունը համախմբել է մեր երկրում ապրող տարբեր ժողովուրդների ներկայացուցիչներին: Ֆաշիզմի դեմ հաղթանակը 65 տարի առաջ միավորել է մարդկանց, ինչպես որ նրանց մասին հիշատակն այսօր միավորում է մեզ»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Մեծ Հայրենական պատերազմի հաղթանակին նվիրված հարցերին պատասխանելիս լավագույն արդյունքը ցուցաբերել է ռուսական համայնքի թիմը: Երկրորդ տեղը զբաղեցրել են վրացական, իսկ երրորդը` լեհական համայնքների ներկայացուցիչները: Բոլոր մասնակիցները «ԱրմենՏել»-ից ստացել են հուշանվերներ:

12:09 | 28.04.10 | News | 4953
Yerevan/Mediamax/. Beeline supported realization of “What? Where? When?” games championship among representatives of national communities of Armenia.
As Mediamax was informed in the press service of Beeline, representatives of Assyrian, Belarusian, Greek, Georgian, German, Polish, Russian and Ukrainian communities of Armenia participated in the intellectual competition, devoted to the 65th anniversary of Victory in Great Patriotic War.
“The championship gathered representatives of various peoples, living in our country. The Great Victory over fascism 65 years ago united all the people, just like the memory of it unites us today”, Head of “ArmenTel” Public Relations Service Anush Begloyan stated.
The best result as to answers to questions, concerning the Great Patriotic War, was demonstrated by the team of the Russian community. The second place was occupied by representatives of the Georgian, and the third place – by representatives of Polish community. All participants received memorable gifts from “ArmenTel” CJSC.