14:21 | 09.04.10 | Նորություններ | 6337
Երեւան/Մեդիամաքս/. U!Com-ն առաջարկում է անսահմանափակ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություն 1 Մբթ/վրկ թողունակությամբ` ամսական 8000 դրամով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը եւ վաճառքի մենեջեր Արամ Բարսեղյանը այսօր հայտնել են, որ վաճառքները սկսելով 2009թ. դեկտեմբերին` ընկերությանը հաջողվել է մի քանի ամսվա ընթացքում 8 անգամ ավելացնել իր ցանցի թողունակությունն ու մասնավոր եւ կորպորատիվ բաժանորդներին առաջարկել «ամենամատչելի սակագները հայաստանյան շուկայում»:
Ընկերությունն առաջարկում է 4 անսահմանափակ սակագնային պլաններ (1 Մբթ/վրկ` 8000 դրամ, 1,5 Մբթ/վրկ` 12 000 դրամ, 2,5 Մբթ/վրկ` 20 000 դրամ եւ 4 Մբթ/վրկ` 37 000 դրամ):
U!Com-ի սակագները վաղվանից կտեղադրվեն ընկերության կայքում` www.ucom.am:
Հայկ Եսայանը տեղեկացրել է, որ IP-հեռուստատեսության ծառայությունը սկսել է մատուցվել ապրիլի 1-ից, իսկ առաջիկա 2-3 ամիսներին կսկսվի մատուցվել նաեւ IP-հեռախոսակապի ծառայությունը: Ընկերության տնօրենը նշել է, որ միանալով IP-հեռուստատեսության ծառայությանը` բաժանորդը հնարավորություն կունենա դիտել բարձր որակի 31, 51 կամ 76 ալիքներ (ներառյալ 10 հայկական)` ամսական, համապատասխանաբար, 3900, 5900 եւ 8500 դրամ արժեքով: Ընկերությունն առաջարկում է նաեւ «տեսանյութ պատվերով» ծառայությունը (Video on demand):
Հայկ Եսայանն ասել է, որ ներկայումս ընկերությունն իր ծառայությունները մատուցում է Երեւանի Կենտրոն համայնքի ողջ տարածքում, որտեղ արդեն ունի շուրջ 1500 բաժանորդներ:
«Մայիսի սկզբից ընկերության ծառայությունները կսկսեն մատուցվել Դավթաշեն համայնքում, 4-5 ամսվա ընթացքում` Արաբկիր եւ Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքներում: Մինչեւ 2011թ. կեսը մենք մտադիր ենք մեր ցանցը տարածել ողջ Երեւանում եւ դուրս գալ նրա սահմաններից»,- ասել է Հայկ Եսայանը:
Նա նշել է նաեւ, որ U!Com-ը բաժանորդներին չի պարտավորեցնում կնքել ծառայությունների մատուցման մեկ տարվա պայմանագիր:
«Գին/որակ հարաբերակցությամբ մենք գերազանցել ենք Ադրբեջանի պրովայդերների կողմից մատուցվող ծառայությունները, սակայն դեռեւս չենք հասել Վրաստանին, որտեղ 1 Մբթ/վրկ անսահմանափակ թողունակության գինը կազմում է շուրջ 4000 դրամ»,- ասել է Հայկ Եսայանը:
Կորպորատիվ հատվածին U!Com-ի մատուցած ծառայությունների արժեքը տատանվում է 15-ից 780 հազար դրամի սահմաններում եւ ներառում է ծառայությունների լայն տեսականի, այդ թվում նաեւ` ինտերնետ, IP-հեռուստատեսություն եւ հեռախոսակապ, հոսթինգ, դոմեյն անվան գրանցում, տվյալների պահում եւ հաղորդում, համատեղակայման ծառայություններ եւ այլն:
U!Com-ի վաճառքի գծով մենեջեր Արամ Բարսեղյանը նշել է, որ ընկերությունը կորպորատիվ հատվածին առաջարկում է ընկերության ծառայություններից ժամանակավորապես օգտվել անվճար` կատարված ընտրության մեջ համոզվելու նպատակով:

Директор компании U!Com Айк Есаян
Ереван/Медиамакс/. U!Com предлагает услугу безлимитного широкополосного интернета пропускной способностью 1 Мбит/сек за 8000 драмов в месяц.
Как сообщает Медиамакс, директор компании Айк Есаян и менеджер по продажам Арам Барсегян сообщили сегодня, что начав продажи в декабре 2009 года, компании удалось за несколько месяцев в 8 раз увеличить пропускную способность своей сети и предложить частным и корпоративным абонентам «самые доступные тарифы на армянском телекоммуникационном рынке».
Компания предлагает 4 безлимитных тарифных плана (1 Мбит/сек – 8000 драмов в месяц; 1.5 Мбит/сек – 12000 драмов; 2.5 Мбит/сек – 20000 драмов и 4 Мбит/сек – 37000 драмов).
Тарифы U!Com с завтрашнего дня будут размещена нa сайте компании www.ucom.am.
Айк Есаян сообщил, что услуга IP-телевидения начала предоставляться с 1 апреля, а в ближайшие 2-3 месяца начнется также предоставление услуги IP-телефонии. Директор компании отметил, что подключившись к услуге IP-телевидения, абонент получит возможность просмотра в высоком качестве 31, 51 или 76 каналов (включая 10 армянских ) по ежемесячной цене соответственно в 3900, 5900 и 8500 драмов. Компания предлагает также услугу «видео на заказ» (Video on demand).
Айк Есаян сказал, что в настоящее время компания предоставляет свои услуги на всей территории ереванской общины Кентрон, где у нее уже есть около 1500 абонентов.
«С начала мая услуги компании начнут предоставляться в общине Давидашен, в течение 4-5 месяцев - в общинах Арабкир и Канакер-Зейтун. До середины 2011 года мы намерены покрыть своей сетью весь Ереван и выйти за его пределы», - сказал Айк Есаян.
Он отметил также, что U!Com не обязывает абонентов заключать годовой контракт на предоставление услуг.
«По соотношению цена/качество мы опередили услуги, предоставляемые провайдерами в Азербайджане, но еще не дошли до Грузии, где безлимитная пропускная способность в 1Мбит/сек стоит около 4000 драмов», - сказал Айк Есаян.
Стоимость услуг U!Com корпоративному сектору варьируется от 15 до 780 тысяч драмов и включает широкий спектр услуг, в том числе: интернет, IP-телевидение и телефонию, хостинг, регистрацию доменных имен, хранение и перенос данных, коллокацию и т.д.
Менеджер по продажам U!Com Арам Барсегян отметил, что компания предлагает корпоративному сектору временно воспользоваться услугами компании бесплатно, чтобы удостовериться в сделанном выборе.