10:06 | 09.03.10 | Նորություններ | 4583
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի բաժանորդները կարող են օգտվել 3G-ռոումինգի ծառայություններից աշխարհի 48 երկրներում` 60 օպերատորների ցանցերում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը նախատեսում է շարունակել ընդլայնել 3G-ռոումինգի գործընկերների թիվը:
«Լինելով միջազգային օպերատոր հայաստանյան առանձնահատկությամբ` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը միջազգային ռոումինգը դարձրել է իր գործունեության առաջնահերթ ուղղություններից մեկը: Ընկերությունն ամեն օր ընդլայնում է ձայնային ծառայությունների եւ տվյալների փոխանցման ռոումինգի սահմաններն իր կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդների համար` ավելացնելով իր ռոումինգ-գործընկերների թիվը»,- հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ներկայումս «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ն ունի 402 ռոումինգ-գործընկեր աշխարհի 183 երկրներում (չհաշված ՄՏՍ խմբի ռոումինգ-գործընկերները): Բացի այդ, ընկերությունն ունի 79 CAMEL ռոումինգ-գործընկեր 51 երկրներում եւ 111 GPRS ռոումինգ-գործընկեր 701 երկրներում:

10:06 | 09.03.10 | Новости | 4201
Ереван /Медиамакс/. Абоненты «ВиваСелл-МТС» могут пользоваться услугами 3G-роуминга в сетях 60 операторов в 48 странах.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, «ВиваСелл-МТС» планирует продолжать расширять число 3G-роуминг партнеров.
«Будучи международным оператором с армянской спецификой, «ВиваСелл-МТС» сделала международный роуминг одним из приоритетных направлений своей деятельности. Компания ежедневно расширяет границы роуминга голосовых услуг и передачи данных для своих постоплатных и предоплатных абонентов, увеличивая число своих роуминг партнеров», - заявил гендиректор компании Ральф Йирикян.
В настоящее время у «ВиваСелл-МТС» 402 роуминг-партнерa в 183 странах мира (не считая роуминг-партнеров группы МТС). Кроме того, у компании есть 79 CAMEL роуминг-партнеров в 51 стране и 111 GPRS роуминг-партнеров в 70 странах.