14:45 | 26.01.10 | Նորություններ | 4519
Երեւան /Մեդիամաքս/. Իտալական պատվիրակությունը տնտեսական զարգացման փոխնախարար Պաոլո Ռոմանիի ղեկավարությամբ Հայաստանում կքննարկի լայնաշերտ ինտերնետի եւ հեռուստա- եւ ռադիոհեռարձակման թվայնացման խնդիրները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունում, հունվարի 26-27-ին Պաոլո Ռոմանին Երեւանում կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին, տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանին, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին եւ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանին:
Իտալական պատվիրակությունը կայցելի նաեւ Գյումրի, որտեղ կքննարկի IT ոլորտի եւ լայնաշերտ ինտերնետային ցանցի զարգացման հեռանկարները:

14:45 | 26.01.10 | News | 4206
Yerevan /Mediamax/. Italian Delegation, headed by Deputy Minister of Economic Development Paolo Romani, will discuss issues of developing broadband internet and TV and Radio broadcasting digitalization in Armenia.
Mediamax was informed in the Ministry of Economy of Armenia that Paolo Romani will meet with Prime Minister Tigran Sargsian, Minister of Economy Nerses Yeritsyan, Minister of Transport and Communications Gurgen Sargsian, Chairman of Public Service Regulatory Committee Robert Nazaryan and First Deputy Head of the President’s Administration Michael Minasyan on January 26-27 in Yerevan.
The Italian Delegation will also pay a visit to Gyumri, where it will consider prospects of IT sphere and broadband internet network development.