14:45 | 26.01.10 | Նորություններ | 4519
Երեւան /Մեդիամաքս/. Իտալական պատվիրակությունը տնտեսական զարգացման փոխնախարար Պաոլո Ռոմանիի ղեկավարությամբ Հայաստանում կքննարկի լայնաշերտ ինտերնետի եւ հեռուստա- եւ ռադիոհեռարձակման թվայնացման խնդիրները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամուլի ծառայությունում, հունվարի 26-27-ին Պաոլո Ռոմանին Երեւանում կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանին, տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանին, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին եւ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանին:
Իտալական պատվիրակությունը կայցելի նաեւ Գյումրի, որտեղ կքննարկի IT ոլորտի եւ լայնաշերտ ինտերնետային ցանցի զարգացման հեռանկարները:

14:45 | 26.01.10 | Новости | 4174
Ереван /Медиамакс/. Итальянская делегация во главе с замминистра экономического развития Паоло Романи обсудит в Армении вопросы развития широкополосного интернета и цифровизации ТВ- и радиовещания.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе министерства экономики Армении, 26-27 января Паоло Романи встретится в Ереване с премьер-министром Тиграном Саргсяном, министром экономики Нерсесом Ерицяном, министром транспорта и связи Гургеном Саргсяном, председателем Комиссии по регулированию общественных услуг Робертом Назаряном и первым замруководителя аппарата президента Микаелом Минасяном.
Итальянская делегация посетит также Гюмри, где рассмотрит перспективы IT-сферы и развития сети широкополосного интернета.