09:39 | 23.12.09 | Նորություններ | 4164
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ կորպորատիվ պատասխանատվությունն ընկերություններին հնարավորություն է տալիս համագործակցել հասարակական հատվածի հետ եւ կիսել պատասխանատվությունը առկա խնդիրների լուծման համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, ընկերության ղեկավարն այս մասին ասել է Հայաստանի Մանկավարժական համալսարանի ուսանողների համար անցկացրած դասախոսության ժամանակ:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է նաեւ, որ տեսլական ունեցող բիզնեսը պետք է գիտակցի, որ պատասխանատվությունն իր աշխատակիցների, նրանց ընտանիքների եւ ողջ հասարակության համար կյանքը դեպի լավը փոխելու առավել իրատեսական ձեւն է: “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը ղեկավարվում է այդ սկզբունքով իր հիմնադրման առաջին օրվանից` կոչ անելով նաեւ մյուսներին օգտագործել նույն մոդելը”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:39 | 23.12.09 | News | 3902
Yerevan /Mediamax/. General Director of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian believes that corporate responsibility gives companies opportunity to cooperate with the public sector and share the responsibility in finding solutions to existing problems.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” that the head of the company said this, while delivering a lecture for the students of Pedagogical University of Armenia.
Ralph Yirikian also noted that a business with a vision for development has to realize that the responsibility for its employees, their families and the society in general, is the most realistic way to improve life. ““VivaCell-MTS” has been guided by this principle from the first day of its inception, encouraging others to apply this model as well”, Ralph Yirikian stated.