09:39 | 23.12.09 | Նորություններ | 4164
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ կորպորատիվ պատասխանատվությունն ընկերություններին հնարավորություն է տալիս համագործակցել հասարակական հատվածի հետ եւ կիսել պատասխանատվությունը առկա խնդիրների լուծման համար:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամլո ծառայությունում, ընկերության ղեկավարն այս մասին ասել է Հայաստանի Մանկավարժական համալսարանի ուսանողների համար անցկացրած դասախոսության ժամանակ:
Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է նաեւ, որ տեսլական ունեցող բիզնեսը պետք է գիտակցի, որ պատասխանատվությունն իր աշխատակիցների, նրանց ընտանիքների եւ ողջ հասարակության համար կյանքը դեպի լավը փոխելու առավել իրատեսական ձեւն է: “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը ղեկավարվում է այդ սկզբունքով իր հիմնադրման առաջին օրվանից` կոչ անելով նաեւ մյուսներին օգտագործել նույն մոդելը”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:39 | 23.12.09 | Новости | 3937
Ереван /Медиамакс/. Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян считает, что корпоративная ответственность дает компаниям возможность сотрудничать с общественным сектором и делить ответственность при поиске решений существующих проблем.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», глава компании сказал об этом, выступая с лекцией перед студентами Педагогического университета Армении.
Ральф Йирикян отметил также, что бизнес, обладающий видением, должен осознавать, что ответственность за своих сотрудников, их семьи и общество в целом является наиболее реалистичным методом изменения жизни к лучшему. ««ВиваСелл-МТС» руководствовался данным принципом с первого дня своего создания, призывая и других использовать данную модель», - сказал Ральф Йирикян.