17:04 | 08.12.09 | Նորություններ | 4779
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի պետական ճարտարտարագիտական համալսարանն (ՀՊՃՀ) այսօր համագործակցության հուշագիր է ստորագրել «Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնիի» (ADC) հետ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՊՃՀ մամուլի ծառայությունում, համաձայնագիրը նախատեսում է համատեղ դասընթացների անցկացում, ADC ընկերության կադրային ներուժի համալրում եւ երկարաժամկետ համագործակցություն այլ ոլորտներում:
ՀՊՃՀ ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանը եւ ADC ընկերության Խորհրդի նախագահ Խաժակ Կարայանը հույս են հայտնել, որ հուշագիրը եւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հետագայում հիմք կծառայեն երկկողմանի շահավետ համագործակցության համար եւ կապահովեն մշտական կապ ընկերության մասնագետների եւ համալսարանի ուսանողների ու դասախոսների միջեւ:

Ереван /Медиамакс/. Государственный инженерный университет Армении (ГИУА) подписал сегодня соглашение о сотрудничестве с компанией Armenian Datacom Company (ADC).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ГИУА, соглашение предусматривает проведение совместных тренингов, пополнение кадрового потенциала компании ADC, а также долгосрочное сотрудничество в других областях.
Ректор ГИУА Востаник Марухян и председатель Совета компании ADC Хажак Караян выразили надежду, что соглашение и достигнутые договоренности обеспечат в дальнейшем взимовыгодные отношения и постоянную связь специалистов компании со студентами и преподавателями университета.