12:57 | 15.10.09 | Նորություններ | 4939
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը “Կրթություն եւ կարիերա 2009” ցուցահանդեսում ներկայացրել է Հայաստանի երիտասարդության կարիերայի զարգացման իր ծրագիրը:
Ընկերությունում նշել են, որ VivaCell-MTS-ը մշակել է հիմնարար կորպորատիվ արժեքների համակարգ: Այդ արժեքները ներառում են այնպիսի հասկացություններ, ինչպիսին է աշխատանքը, թափանցիկությունը, հաճախորդամետությունը, հարգանքը, արդյունավետությունը եւ թիմային աշխատանքը:
“Հիմնարար արժեքների որդեգրմամբ նշանավորվեց ընկերության կազմակերպական զարգացման նոր շրջափուլը: Այդ արժեքներն ինքնանպատակ չեն, դրանք հետապնդում են վերջնական արդյունք: Մենք` իբրեւ ընտանիք, հավատարիմ ենք այդ արժեքներին, եւ դա է այն առանցքային հենքը, որը մեզ թույլ է տալիս հաշվետու լինել ընկերության թե’ արտաքին, թե’ ներքին շահառուների առջեւ”, - նշել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կարիերայի զարգացման ծրագիրը գործում է չորս հիմնական ուղղություններով. ուսանողների ստաժավորում, VivaCell-MTS դպրոց, Բաց դռների օրեր, ինչպես նաեւ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում ընկերության մասնագետների կողմից անցկացվող դասախոսություններ եւ դասընթացներ:

Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор VivaCell-MTS представил свою программу развития карьеры молодого поколения Армении на выставке «Образование и карьера 2009».
В компании отметили, что VivaCell-MTS разработала систему основополагающих корпоративных ценностей. Эти ценности включают такие понятия как труд, прозрачность, чувство ответственности за компанию, готовность идти навстречу потребностям клиента, уважение, продуктивность и командность.
«Принятие основополагающих ценностей ознаменовало новый этап в развитии компании. Эти ценности не являются целью как таковой, а служат иной конечной цели. Как семья, мы верны этим ценностям и руководствуемся ими в отношениях как внутри компании, так и за ее пределами», - заявил гендиректор VivaCell-MTS Ральф Йирикян.
Программа развития карьеры VivaCell-MTS разработана в четырех основных направлениях – стажировка студентов, организация Школы VivaCell-MTS  и Дней открытых дверей, а также лекций и курсов, проводимых специалистами компании в высших учебных заведениях Армении.