12:57 | 15.10.09 | Նորություններ | 4939
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը “Կրթություն եւ կարիերա 2009” ցուցահանդեսում ներկայացրել է Հայաստանի երիտասարդության կարիերայի զարգացման իր ծրագիրը:
Ընկերությունում նշել են, որ VivaCell-MTS-ը մշակել է հիմնարար կորպորատիվ արժեքների համակարգ: Այդ արժեքները ներառում են այնպիսի հասկացություններ, ինչպիսին է աշխատանքը, թափանցիկությունը, հաճախորդամետությունը, հարգանքը, արդյունավետությունը եւ թիմային աշխատանքը:
“Հիմնարար արժեքների որդեգրմամբ նշանավորվեց ընկերության կազմակերպական զարգացման նոր շրջափուլը: Այդ արժեքներն ինքնանպատակ չեն, դրանք հետապնդում են վերջնական արդյունք: Մենք` իբրեւ ընտանիք, հավատարիմ ենք այդ արժեքներին, եւ դա է այն առանցքային հենքը, որը մեզ թույլ է տալիս հաշվետու լինել ընկերության թե’ արտաքին, թե’ ներքին շահառուների առջեւ”, - նշել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Կարիերայի զարգացման ծրագիրը գործում է չորս հիմնական ուղղություններով. ուսանողների ստաժավորում, VivaCell-MTS դպրոց, Բաց դռների օրեր, ինչպես նաեւ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում ընկերության մասնագետների կողմից անցկացվող դասախոսություններ եւ դասընթացներ:

12:57 | 15.10.09 | News | 3420
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS mobile operator presented its career promotion program for the younger generation of Armenia at “Education and Career 2009” exhibition.
The company noted that VivaCell-MTS has elaborated a system of basic corporate values. These values also include notions, such as labor, transparency, feeling of responsibility for the company, readiness to meet the needs of the customer halfway, respect, productiveness and teamwork.
“Adoption of basic values marked a new stage in the development of the company. These values are not the goal, they serve to the final goal. As a family, we are adherent to these values and are guided by them in relations both inside the company and outside”, General Manager of VivaCell-MTS Ralph Yirikian stated.
VivaCell-MTS program for career promotion is elaborated in four main directions: student training, organization of VivaCell-MTS Schools and Open Days, as well as lectures and courses, held by the company’s specialists in higher educational institutions of the country.