13:37 | 26.08.09 | Նորություններ | 4650
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) կնվազեցնի մեծածախ ինտերնետի (TCP/IP) սակագները 20-25%-ով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտնել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը:
Նա հույս է հայտնել, որ այդ քայլի արդյունքում ինտերնետ պրովայդերները եւս կիջեցնեն իրենց ծառայությունների սակագները:
Ռոբերտ Նազարյանը նկատել է, որ Fibernet եւ "ԱրմենՏել" ընկերությունները միասին գերակա դիրք են զբաղեցնում շուկայում, եւ այդ կապակցությամբ ՀԾԿՀ-ն սկսել է մի գործընթաց, որից հետո կպահանջվի սակագների հիմնավորում եւ դրանց կարգավորում:
Ինչպես նշել է «ԱրմենՏել»-ի իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը, մեծածախ ինտերնետի նոր սակագները կսկսեն գործել սեպտեմբերի 15-ից:

13:37 | 26.08.09 | Новости | 4648
Ереван /Медиамакс/. Компания «Арментел» (бренд Beeline) снизит тарифы на оптовый интернет (TCP/IP) на 20-25%.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня в Ереване председатель Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении Роберт Назарян.
Он выразил надежду, что вследствие данного шага интернет-провайдеры также снизят тарифы на свои услуги.
Роберт Назарян заметил, что вместе компании Fibernet и «АрменТел» занимают доминирующую позицию на рынке, в связи с чем КРОУ начала процесс, после которого потребуется обоснование тарифов и их регулирование.
Как отметил руководитель юридической службы «АрменТел» Давид Сандухчян, новые тарифы на оптовый интернет начнут действовать с 15 сентября.