13:37 | 26.08.09 | Նորություններ | 4650
Երեւան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) կնվազեցնի մեծածախ ինտերնետի (TCP/IP) սակագները 20-25%-ով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր Երեւանում հայտնել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի /ՀԾԿՀ/ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը:
Նա հույս է հայտնել, որ այդ քայլի արդյունքում ինտերնետ պրովայդերները եւս կիջեցնեն իրենց ծառայությունների սակագները:
Ռոբերտ Նազարյանը նկատել է, որ Fibernet եւ "ԱրմենՏել" ընկերությունները միասին գերակա դիրք են զբաղեցնում շուկայում, եւ այդ կապակցությամբ ՀԾԿՀ-ն սկսել է մի գործընթաց, որից հետո կպահանջվի սակագների հիմնավորում եւ դրանց կարգավորում:
Ինչպես նշել է «ԱրմենՏել»-ի իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը, մեծածախ ինտերնետի նոր սակագները կսկսեն գործել սեպտեմբերի 15-ից:

13:37 | 26.08.09 | News | 3430
Yerevan /Mediamax/. “ArmenTel” Company (Beeline brand) will reduce tariffs for wholesale internet (TCP/IP) for 20-25%.
Mediamax reports that Chairman of Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia Robert Nazaryan informed on this in Yerevan today.
He expressed hope that, as a result of the given step, internet providers will also reduce tariffs for their services.
Robert Nazaryan noted that Fibernet and “ArmenTel” Company together occupy a dominating position in the market, in connection with which PSRC has initiated a process, after which justification of tariffs and their regulation will be needed.
As the Head of “ArmenTel” Legal Service David Sandukhchyan stated, the new tariffs for wholesale internet will come into effect on September 15.