15:20 | 05.06.09 | Նորություններ | 5137
Երևան /Մեդիամաքս/. «Այբ» կրթական հիմնադրամն ավարտել է «Կենգուրու» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթի մասնակից դպրոցների եւ մրցանակակիր երեխաների մրցանակաբաշխությունը Հայաստանի բոլոր մարզերում:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են «Այբ»-ի մամլո ծառայությունում, 570 դպրոցներ եւ 30 567 երեխաներ ստացել են հավաստագրեր, իսկ 945 դպրոցականներ արժանացել են մրցանակների:
Հիմնադրամի ղեկավարության որոշմամբ լրացուցիչ մրցույթ կանցկացվի մրցույթում լավագույն արդյունք ցուցաբերած եւ 12 տարին լրացած մասնակիցների միջեւ, եւ արդյունքում երկու մրցանակակիրներ «Կենգուրու 2009»-ի հաղթող Էռնա Պետրոսյանի հետ կմեկնեն Ռումինիա` «Կենգուրու առանց սահմանների» (Kangourou Sans Frontieres) միջազգային ամառային ճամբար:

15:20 | 05.06.09 | Новости | 4776
Ереван /Медиамакс/. Образовательный фонд «Айб» завершил вручение призов участникам и победителям математического конкурса «Кенгуру» во всех областях Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе фонда «Айб», 30 567 учеников и 570 средних школ получили сертификаты, а 945 удостоились призов.
По решению руководства фонда, 6 июня среди участников конкурса, которые показали лучший результат и которым уже исполнилось 12 лет, пройдет дополнительный конкурс, и два его призера вместе с победителем конкурса «Кенгуру 2009» Эрной Петросян поедут в международной летний лагерь «Кенгуру без границ» (Kangourou Sans Frontieres), который в этом году пройдет в Румынии.