11:07 | 29.05.09 | Նորություններ | 2456
Երևան /Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏելի» (Beeline ապրանքանիշ) գործառնական զուտ հասույթը 2009թ. առաջին եռամսյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 24.7%-ով` կազմելով  $57.09 մլն:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, վկայակոչելով «Վիմպելկոմ» ԲԲԸ ֆինանսական եւ գործառնական արդյունքները, բջջային կապից «ԱրմենՏելի» հասույթն այս տարվա առաջին եռամսյակում 2008թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 29.9%-ով` կազմելով $23,03 մլն, ֆիքսված կապից` 21.4%-ով` կազմելով $34,06 մլն:
2008թ. IV եռամսյակի համեմատ «ԱրմենՏելի» ֆիքսված կապի գործառնական զուտ հասույթը եւ հասույթը ավելացել են, համապատասխանաբար, 2.8% եւ 7%-ով, իսկ բջջային կապի հասույթը կրճատվել է 2.8%-ով:
Հայաստանում Beeline-ի բաժանորդային բազան 2008թ. առաջին եռամսյակի համեմատ կրճատվել է 7.5%-ով` կազմելով 481 հազ.: Շուկայի Beeline-ի մասնաբաժինը հաշվետու ժամանակահատվածում կրճատվել է 29.4%-ով` կազմելով 19%:
Հայաստանում բջջային կապի մեկ բաժանորդից Beeline-ի ստացած միջին ամսական եկամուտը (ARPU) առաջին եռամսյակում կազմել է $15,3` 2008թ. առաջին եռամսյակի համեմատ ավենալալով 22.2%-ով:

Ереван /Медиамакс/. Чистая операционная выручка «АрменТел» (торговая марка Beeline) в первом квартале 2009 года выросла по сравнению с тем же периодом 2008-го года на 24.7%, составив $57.09 млн.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на финансовые и операционные результаты ОАО «Вымпелком», выручка «АрменТел» от мобильной связи в первом квартале увеличилась по сравнению с тем же периодом 2008-го года на 29,9%, составив $23,03 млн, выручка от фиксированной связи увеличилась на 21,4%, составив $34,06 млн.
При этом по сравнению с IV кварталом 2008 года чистая операционная выручка и выручка от фиксированной связи «АрменТел» увеличилась на соответственно 2,8% и 7%, а выручка от мобильной связи сократилась 2,8%.
Абонентская база Beeline по Армении сократилась по сравнению с первым кварталом 2008-го года на 7,5%, составив 481 тыс. При этом доля рынка Beeline сократилась в отчетный период на 29,4%, составив 19%.
Среднемесячный доход Beeline с абонента сотовой связи в Армении (ARPU) составил в первом квартале $15,3, увеличившись по сравнению с первым кварталом 2008-го года на 22,2%.