13:22 | 20.05.09 | Նորություններ | 4953
Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է ընկերությունը Orange Armenia անվանափոխելու մասին «ՖՏԱ-Տելեկոմի» հայտը:
Ինչպես այսօր հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, «ՖՏԱ-Տելեկոմ» անվանումը տեխնիկական բնույթ էր կրում եւ ընտրվել էր բջջային կապի երրորդ օպերատորի արտոնագրի մրցույթին մասնակցելու համար:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրել է, որ Orange Armenia բջջային ցանցի կառուցման աշխատանքները գտնվում են ակտիվ փուլում, եւ ընկերությունը շուկա կմտնի խոստացված ժամկետներում: Նա նշել է, որ ընկերությունը Հայաստանում ներդնելու է Orange-ի արժեքները, որոնք նախատեսում են սերտ փոխհարաբերություններ բաժանորդների հետ:
Մեկնաբանելով տարեսկզբին ՀԾԿՀ-ի կողմից արված հայտարարությունն այն մասին, որ հանձնաժողովը ուսումնասիրում է Հայաստանում MNP (Mobile Number Portability) ծառայության ներդրման հնարավորությունը, Բրունո Դյութուան ասել է, որ Orange Armenia-ն հետեւելու է կարգավորողի որոշմանը: Նա նշել է, որ MNP ծառայությունը մեծ ազատություն է տալիս բաժանորդներին, սակայն դրա ներդրման համար անհրաժեշտ է ապահովել բոլոր օպերատորների համապատասխան տեխնիկական պատրաստվածությունը:

13:22 | 20.05.09 | Новости | 3231
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении удовлетворила сегодня заявку «ФТА-Телеком» о переименовании компании в Orange Armenia.
Как сообщил сегодня генеральный директор компании Бруно Дютуа (Bruno Duthoit), название «ФТА-Телеком» носило технический характер и было выбрано для участия в тендере на лицензию третьего оператора сотовой связи.
Бруно Дютуа сообщил, что работы по строительству мобильной сети Orange Armenia находятся на активном этапе, и компания выйдет на рынок в обещанные сроки. Он отметил, что компания будет внедрять в Армении ценности Orange, которые предусматривают тесные взаимоотношения с абонентами.
Комментируя сделанное в январе со стороны КРОУ объявление о том, что Комиссия изучает возможность внедрения в Армении услуги MNP (Mobile Number Portability), Бруно Дютуа сказал, что «Orange Armenia» будет следить за решением регулятора. Он отметил, что услуга MNP дает большую свободу абонентам, однако для ее внедрения необходима соответствующая техническая подготовка всех операторов.