13:22 | 20.05.09 | Նորություններ | 4953
Երևան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է ընկերությունը Orange Armenia անվանափոխելու մասին «ՖՏԱ-Տելեկոմի» հայտը:
Ինչպես այսօր հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, «ՖՏԱ-Տելեկոմ» անվանումը տեխնիկական բնույթ էր կրում եւ ընտրվել էր բջջային կապի երրորդ օպերատորի արտոնագրի մրցույթին մասնակցելու համար:
Բրունո Դյութուան տեղեկացրել է, որ Orange Armenia բջջային ցանցի կառուցման աշխատանքները գտնվում են ակտիվ փուլում, եւ ընկերությունը շուկա կմտնի խոստացված ժամկետներում: Նա նշել է, որ ընկերությունը Հայաստանում ներդնելու է Orange-ի արժեքները, որոնք նախատեսում են սերտ փոխհարաբերություններ բաժանորդների հետ:
Մեկնաբանելով տարեսկզբին ՀԾԿՀ-ի կողմից արված հայտարարությունն այն մասին, որ հանձնաժողովը ուսումնասիրում է Հայաստանում MNP (Mobile Number Portability) ծառայության ներդրման հնարավորությունը, Բրունո Դյութուան ասել է, որ Orange Armenia-ն հետեւելու է կարգավորողի որոշմանը: Նա նշել է, որ MNP ծառայությունը մեծ ազատություն է տալիս բաժանորդներին, սակայն դրա ներդրման համար անհրաժեշտ է ապահովել բոլոր օպերատորների համապատասխան տեխնիկական պատրաստվածությունը:

Yerevan /Mediamax/. Public Service Regulatory Commission (PSRC) of Armenia met the application of “FTA-Telecom” today on renaming the company into “Orange Armenia”.
As the General Director of the Company Bruno Duthoit stated today, “FTA-Telecom” name was of technical nature and was chosen for participation in the tender to receive the license of the third mobile connection operator.
Bruno Duthoit informed that works on building the mobile network of “Orange Armenia” are at their active stage and the company will enter the market according to the promised schedule. He noted that in Armenia the company will introduce the values of “Orange”, which provide for close interrelations with subscribers.
Commenting on the announcement of PSRC, made in January, according to which the Commission was studying the opportunity of implementing MNP (Mobile Number Portability) services in Armenia, Bruno Duthoit stated that “Orange Armenia” will follow the decision of the regulator. He noted that MNP service gives greater freedom to subscribers; however, to implement it, corresponding technical preparedness of all operators will be necessary.