14:40 | 13.05.09 | Նորություններ | 6314
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր “Արմինկո”, “Կոռնետ-ԱՄ” եւ iCON Communications ինտերնետ-պրովայդերներին տրամադրել է ազդանշանային կետերի միջազգային կոդեր (ISPC), ինչը ընկերություններին թույլ կտա մատուցել ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, iCON Communications-ի գլխավոր տնօրեն Ադամ Կաբլանյանն այսօր ասել է, որ ընկերությունը սկսելու է ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ մատուցել մինչեւ տարեվերջ: Միաժամանակ, նա նշել է, որ ընկերութան համար առաջնահերթ խնդիրը մնում է WiMAX ցանցի ինտերնետայիn ծածկույթի ապահովումը Երեւանի ողջ տարածքում:
“Կոռնետ-ԱՄ”-ի գլխավոր տնօրեն Բորիս Դեմիրխանյանն ասել է, որ ընկերությունը ծրագրում է ֆիքսված կապի ծառայություններ մատուցել սեպտեմբերից եւ փոխկապակցման մասին նախնական պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել “ԱրմենՏել” եւ “Վիվասել-ՄՏՍ” ընկերությունների հետ: Բորիս Դեմիրխանյանն ասել է, որ ՙԿոռնետ-ԱՄ՚-ը շեշտը դնելու է մարզերում, մասնավորապես, Սպիտակ քաղաքում ֆիքսված կապի զարգացման վրա:
“Արմինկոյի” տեխնիկական տնօրեն Գրիգորի Սաղիյանը նշել է, որ “տեխնիկապես մենք պատրաստ ենք վաղը եւեթ հեռախոսային ծառայություններ մատուցել, սակայն մեզ չեն գոհացնում “ԱրմենՏելի” ներկայացրած սակագները”:

14:40 | 13.05.09 | Новости | 6320
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении предоставила сегодня интернет-провайдерам «Арминко», «Корнет-АМ» и iCON Communications международные коды пунктов сигнализации (ISPC), что позволит компаниям оказывать услуги фиксированной телефонной связи.
Как сообщает Медиамакс, гендиректор iCON Communications Адам Кабланян сказал сегодня, что компания начнет предоставлять услуги фиксированной связи до конца этого года. При этом он отметил, что первоочередной задачей для компании остается обеспечение интернет-покрытия сети WiMAX на всей территории Еревана.
Генеральный директор «Корнет-АМ» Борис Демирханян сказал, что в сентябре компания планирует начать предоставление услуг фиксированной связи и достигла предварительных договоренностей об интерконнекте с «АрменТел» и «ВиваСелл-МТС». Борис Демирханян сказал, что «Корнет-АМ» будет делать акцент на развитие фиксированной связи в регионах, в частности, в городе Спитак.
Технический директор «Арминко» Григорий Сагиян отметил, что «технически мы готовы предоставлять телефонные услуги с завтрашнего дня, однако нас не устраивают тарифные условия, представленные «АрменТел»».