12:29 | 01.07.26 | Նորություններ | 757
Թարմացված uTravel առաջարկն այժմ ներառում է ավելի մեծ ինտերնետային փաթեթներ՝ մատչելի գներով. բաժանորդներն արդեն կարող են ընտրել նոր «uTravel 4 ԳԲ», «uTravel 6 ԳԲ» եւ «uTravel 9 ԳԲ» փաթեթները եւ անհոգ վայելել իրենց ճանապարհորդությունը։
Վրաստանում, ԱՄԷ-ում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Ալբանիայում, Թունիսում եւ ամառային հանգստի համար հաճախ ընտրվող այլ ուղղություններում Ucom-ի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել 4 ԳԲ, 6 ԳԲ կամ 9 ԳԲ ինտերնետ փաթեթ՝ վճարելով համապատասխանաբար 4500, 6500 եւ 9500 դրամ։
«uTravel 4 ԳԲ» փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121*32#, «uTravel 6 ԳԲ»-ի համար՝ *121*33#, իսկ «uTravel 9 ԳԲ»-ի համար՝ *121*34#։
«Ճանապարհորդության ժամանակ մարդիկ ուզում են կապի մեջ մնալ առանց բարդ հաշվարկների եւ անսպասելի ծախսերի։ Հենց այդ տրամաբանությամբ ենք ձեւավորում մեր ռոումինգ առաջարկները՝ ավելացնելով ինտերնետի ծավալը, պահպանելով հասանելի գինը եւ ընդլայնելով ծառայությունների աշխարհագրությունը։ Մեզ համար կարեւոր է, որ Ucom-ի բաժանորդը արտերկրում նույնպես ստանա հարմար եւ որակյալ թվային փորձառություն»,- նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հայաստանից դուրս բաժանորդների համար կապի հասանելիությունն առավել հարմար դարձնելու նպատակով Ucom-ը շարունակաբար ընդլայնում է ռոումինգ գործընկերների ցանցը։ Այս պահին Ucom-ի ռոումինգ ծառայությունները հասանելի են 167 երկրի 319 օպերատորների ցանցերում։ Ժամանակակից գերարագ 5G կապն արդեն հասանելի է աշխարհի բոլոր մայրցամաքներում․ Ucom-ի բաժանորդները կարող են 5G ռոումինգից օգտվել 55 երկրի 87 օպերատորների ցանցերում, այդ թվում՝ Ռուսաստանում, Չինաստանում, ԱՄՆ-ում, Ավստրալիայում, Հնդկաստանում եւ այլ երկրներում։
Ռոումինգ ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել մինչեւ Հայաստանից մեկնելը՝ Ucom հավելվածի միջոցով կամ հավաքելով *121#։

12:29 | 01.07.26 | Новости | 508
Обновленное предложение uTravel теперь включает пакеты с увеличенным объемом мобильного интернета по доступным ценам. Абоненты уже могут выбрать новые пакеты uTravel 4 ГБ, uTravel 6 ГБ и uTravel 9 ГБ и наслаждаться путешествием без лишних забот.
В Грузии, Объединенных Арабских Эмиратах, Египте, Греции, на Кипре, в Италии, Испании, Черногории, Албании, Тунисе и других популярных летних направлениях абоненты Ucom могут активировать пакеты мобильного интернета объемом 4 ГБ, 6 ГБ или 9 ГБ, заплатив соответственно 4 500, 6 500 и 9 500 драмов.
Для активации пакета uTravel 4 ГБ необходимо набрать *121*32#, для uTravel 6 ГБ — *121*33#, а для uTravel 9 ГБ — *121*34#.
«Во время путешествий людям важно оставаться на связи без сложных расчетов и неожиданных расходов. Именно по этой логике мы формируем наши роуминговые предложения: увеличиваем объем мобильного интернета, сохраняем доступные цены и расширяем географию предоставляемых услуг. Для нас важно, чтобы абоненты Ucom и за пределами Армении получали удобный и качественный цифровой опыт», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Ucom продолжает расширять сеть роуминг-партнеров, стремясь сделать связь за пределами Армении еще более доступной и удобной для своих абонентов. На сегодняшний день роуминг-услуги Ucom доступны в сетях 319 операторов в 167 странах мира. 5G-роуминг Ucom уже доступен на всех континентах: абоненты компании могут пользоваться им в сетях 87 операторов в 55 странах, включая Россию, Китай, США, Австралию, Индию и другие страны.
Напоминаем, что услугу роуминга необходимо активировать до выезда из Армении — через приложение Ucom или набрав *121#.