14:14 | 10.04.26 | Նորություններ | 900
Team Holding ընկերությունը, Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության օժանդակությամբ, ավարտել է 8,75% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը։
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել են ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձինք, բանկային, ներդրումային եւ բարձր տեխնոլոգիական ոլորտները ներկայացնող ընկերությունները։ Սա ցույց է տալիս ներդրումային պահանջարկի դիվերսիֆիկացված կառուցվածք եւ տեղական կապիտալի շուկայի զարգացման դրական դինամիկա։
Team Holding-ի պարտատոմսերը երկարաժամկետ ներդրումային գործիք են՝ ուղղված ընկերության ենթակառուցվածքային եւ տեխնոլոգիական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է թվային ենթակառուցվածքի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը եւ տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Երկրորդ փուլը մեկնարկել է արդեն ձեւավորված շուկայական հետաքրքրվածության եւ դրական արձագանքի պայմաններում։ Երկրորդ փուլի շրջանակում տեղաբաշխված դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն էին` անվանական ծավալը՝ 10 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի տարեկան եկամտաբերությունը՝ 8,75%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային:

14:14 | 10.04.26 | Новости | 828
Компания Team Holding при содействии инвестиционной компании Freedom Broker Armenia завершила процесс размещения долларовых облигаций с годовой купонной доходностью в 8,75%.
В размещении приняли участие как физические, так и юридические лица, включая компании из банковского, инвестиционного и высокотехнологичного секторов. Это свидетельствует о диверсифицированной структуре инвестиционного спроса и положительной динамике развития локального рынка капитала.
Облигации Team Holding являются долгосрочным инвестиционным инструментом, направленным на финансирование инфраструктурных и технологических проектов компании. Стратегия компании ориентирована на развитие цифровой инфраструктуры, внедрение новых технологий и реализацию проектов, создающих ценность для экономики.
Второй этап стартовал на фоне уже сформированного рыночного интереса и положительного отклика инвесторов. В рамках второго этапа условия размещения долларовых облигаций были следующими: общий объем - 10 млн долларов США, номинальная стоимость одной облигации - 100 долларов США, годовая купонная доходность - 8,75%, срок обращения - 48 месяцев, периодичность выплаты купонов - ежеквартально.
Программный проспект облигаций Team Holding зарегистрирован решением № 1/417А Центрального банка Республики Армения от 19 ноября 2025 года.
С электронной версией проспекта облигаций и уведомлениями о публичном предложении можно ознакомиться по ссылке. Все условия выпуска, а также связанные с ним риски подробно представлены в программном проспекте.