13:36 | 09.04.26 | Նորություններ | 882
Ucom-ը ներկայացնում է վիրտուալ ամպային սերվերի (VPS) ծառայությունը՝ բիզնեսների համար ստեղծելով անվտանգ եւ բարձր արդյունավետությամբ սերվերային միջավայր՝ առանց ֆիզիկական ենթակառուցվածքներում ներդրման անհրաժեշտության։
Այսօր բիզնեսի հաջողության գործոններից է նաեւ ՏՏ ենթակառուցվածքների արագությունը, ճկունությունը եւ հուսալիությունը, իսկ VPS լուծումը կազմակերպություններին հնարավորություն է տալիս ոչ միայն կառավարել կայքերը, ծրագրերը եւ տվյալները, այլեւ արագ հարմարվել զարգացող միջավայրին՝ պահպանելով աշխատանքի կայունությունն ու շարունակականությունը։
«Ucom-ում մենք տեսնում ենք, որ բիզնես ընկերությունները կարիք ունեն ոչ միայն կապի, այլ՝ ամբողջական թվային միջավայրի, որտեղ կարող են զարգացնել իրենց ծառայությունները։ Ամպային լուծումներն այդ միջավայրի կարեւոր բաղադրիչներից են, որոնք  հնարավորություն են տալիս ընկերություններին ունենալ հուսալի տեխնոլոգիական հիմք եւ ենթակառուցվածքներ՝ առավել արդյունավետ աշխատանքի համար», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ծառայությունը միտված է բիզնեսների առօրյա տեխնոլոգիական մարտահրավերների լուծմանը՝ առանց մեծ սկզբնական ներդրումների: Միաժամանակ VPS-ը դառնում է գործիք, որով բիզնեսները կարող են ապահովել իրենց թվային հարթակների անխափան աշխատանքը՝ անգամ բարձր բեռնվածության պայմաններում, արագ գործարկել նոր ծառայություններ եւ նախագծեր, բարձր արդյունավետությամբ ներդնել եւ կառավարել բիզնես ծրագրեր, ապահովել տվյալների անվտանգ պահպանում եւ մշակում, կազմակերպել հեռավար աշխատանք՝ առանց սահմանափակումների, օպտիմալացնել ՏՏ ծախսերը`բիզնեսի աճին զուգահեռ։
Այս լուծումը հատկապես կարեւոր է այն կազմակերպությունների համար, որոնք պլանավորում են անցնել թվայնացման՝ առանց ժամանակատար եւ ծախսատար ենթակառուցվածքային ներդրումների։ Ucom-ի VPS ծառայությունը համադրում է արագ տեղակայումը, բարձր հասանելիությունը եւ տվյալների պաշտպանությունը՝ դառնալով բիզնեսների համար վստահելի հիմք թվային աճի եւ նորարարության համար։

13:36 | 09.04.26 | News | 896
Ucom has introduced its Virtual Cloud Server (VPS) service, which creates a secure and high-performance server environment for businesses without the need to invest in physical infrastructure.
Today, the speed, flexibility, and reliability of IT infrastructure are key factors in business success. VPS solutions enable organizations not only to manage their websites, applications, and data, but also to adapt quickly to a rapidly evolving environment, while ensuring operational stability and continuity.
“At Ucom, we see that businesses need not only connectivity but also a complete digital environment where they can develop their services. Cloud solutions are an essential part of that environment, enabling companies to build a reliable technological infrastructure for more efficient operations,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
The service is designed to address everyday technological challenges faced by businesses without requiring significant upfront investment. At the same time, VPS serves as a tool that allows companies to ensure uninterrupted operation of their digital platforms—even under high load— and to quickly launch new services and projects. It also enables efficient deployment and management of business applications, secure data storage and processing, remote work without limitations, and optimization of IT costs in line with business growth.
This solution is particularly relevant for organizations planning a digital transformation without time-consuming and costly infrastructure investments. Ucom’s VPS service combines rapid deployment, high availability, and strong data protection, providing a reliable foundation for digital growth and innovation.