11:41 | 19.11.25 | Նորություններ | 10474
Լինելով Oracle-ի պաշտոնական գործընկերը Հայաստանում՝ Viva-ն գործարար հատվածին կտրամադրի Oracle-ի կողմից մշակված ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ եւ ամպային ծառայություններ։
Գործընկերության շնորհիվ  Viva-ն նպատակ ունի Oracle-ի նորագույն տեխնոլոգիաներն էլ ավելի հասանելի դարձնել հայկական ընկերությունների համար՝ բարձրացնելով դրանց աշխատանքի արդյունավետության, որակի եւ տվյալների անվտանգության մակարդակը։
«Գործակցելով աշխարհի ամենահեղինակավոր տեխնոլոգիական ընկերություններից մեկի՝ Oracle-ի հետ, Հայաստանի հեռահաղորդակցության ու թվային լուծումների առաջատար Viva-ն հերթական կարեւոր քայլն է կատարում B2B ոլորտում՝   ընդլայնելով ձեռնարկություններին առաջարկվող՝ ՏՏ լուծումների շրջանակը։ Այս նախաձեռնությունը կարեւոր քայլ է՝ նորարարությունների, դիվերսիֆիկացման եւ առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումների  ռազմավարության իրականացման ուղղությամբ, որը կնպաստի Հայաստանի թվային տնտեսության հետագա հզորացմանը»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
Oracle-ի հետ համագործակցությունը Viva-ի գործունեության շարունակական ընդլայնման կարեւոր նշաձող է նորարար տեխնոլոգիաների եւ թվային ծառայությունների ոլորտում։
Ավելի քան չորս տասնամյակ Oracle Corporation-ը ձեռնարկությունների ծրագրային ապահովման եւ ամպային լուծումների համաշխարհային առաջատար է՝ օգնելով կազմակերպություններին կատարել իրենց աշխատանքն առավել արագ, որակով ու արդյունավետ։ Oracle-ն ապահովում է թվային լուծումների լայն շրջանակ՝ տվյալների բազաներից եւ բիզնես ծրագրերից մինչեւ ժամանակակից ամպային ենթակառուցվածքներ:

11:41 | 19.11.25 | Новости | 10533
Будучи официальным партнером компании в Армении, Viva предоставит бизнес-сектору современные технологические решения и облачные сервисы, разработанные Oracle.
Партнерство Viva с Oracle создаст возможность для того, чтобы сделать новейшие технологии еще более доступными для армянских компаний, для повышения эффективности и качества работы и обеспечения безопасности данных.
«Благодаря партнерству с Oracle, одной из самых уважаемых в мире технологических компаний, Viva, ведущий провайдер телекоммуникационных и цифровых решений в Армении, делает еще один важный шаг в сфере B2B, расширяя спектр ИТ-решений, предлагаемых предприятиям. Эта инициатива является важным шагом на пути к реализации стратегии инноваций, диверсификации и внедрения передовых технологических решений, которые будут способствовать дальнейшему укреплению цифровой экономики Армении», — заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Партнерство с Oracle — важная веха в непрерывном расширении деятельности Viva в сфере инновационных технологий и цифровых услуг.
Более четырёх десятилетий корпорация Oracle является мировым лидером в области корпоративного программного обеспечения и облачных решений, помогая организациям выполнять свою работу быстрее, лучше и эффективнее. Oracle предлагает широкий спектр цифровых решений: от баз данных и программного обеспечения для компаний до современных облачных инфраструктур.