11:28 | 01.07.25 | Նորություններ | 17368
Այժմ Ucom-ի 5G ամենալայն ցանցը հասանելի է 38 քաղաքում, 19 բնակավայրում, ինչպես նաեւ Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթում, Երեւան-Դիլիջան ճանապարհի երկայնքով, Բագրատաշենի, Բավրայի եւ Ագարակի սահմանային անցակետերում։
«Ucom-ի համար ենթակառուցվածքների արդիականացումը վերջին տարիների առաջնահերթություններից է եւ այն շարունակում է մնալ առաջնահերթություն։
Այս ծրագրի նպատակն է բաժանորդներին տրամադրել ավելի արագ ինտերնետ կապ՝ անհատների եւ կազմակերպությունների աճող կարիքները բավարարելու համար։ Նորագույն ենթակառուցվածքը հնարավորություններ է ստեղծում ավելի բարձր որակի վիդեոզանգերի, իրական ժամանակում տվյալների փոխանցման եւ նոր սերնդի խելացի տեխնոլոգիաների օգտագործման համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում:
5G ցանցի գործարկման արդյունքում Հայաստանի բնակչության շուրջ 68 տոկոսը հնարավորություն կունենա վայելել այդ վերափոխված տեխնոլոգիայով տրամադրվող արագ շարժական ինտերնետ կապը։
«Մենք շարունակում ենք ենթակառուցվածքների արդիականացման աշխատանքները, ինչի արդյունքում Աբովյանի եւ Էջմիածնի բնակիչները նույնպես միանում են մեր 5G ցանցի օգտատերերի աճող ընտանիքին։ Լինելով արդեն ամենալայն 5G ծածկույթ ունեցող հեռահաղորդակցության օպերատորը Հայաստանում՝ մենք կանգ չենք առնելու, այլ ապահովելու ենք լավագույն թվային փորձառությունը մեր բոլոր բաժանորդների համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Բացի շարժական կապից, Ucom-ը շարունակում է ներդնել ժամանակակից լուծումներ նաեւ իր ֆիքսված ցանցում՝ բարձրացնելով ինտերնետի եւ հեռուստատեսության որակը տներում։ Ընկերության տեխնիկական թիմը մշտապես իրականացնում է նոր կայանների տեղադրում եւ պահուստային համակարգերի ներդրում՝ ծառայությունների կայունությունն ապահովելու նպատակով։
Նշվում է, որ Ucom-ի ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը շարունակվում է նաեւ այս տարի։ Նոր արդյունքների մասին ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնում է հանրությանը։ Ֆիքսված եւ շարժական կապին հասանելիություն ունեցող քաղաքների ցանկի, ինչպես նաեւ 5G ցանցի մասին ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել ընկերության պաշտոնական կայքում։

11:28 | 01.07.25 | Новости | 17419
На данный момент самая большая 5G сеть Ucom доступна в 38 городах, 19 поселениях, курорте Myler Mountain Resort, вдоль дороги Ереван-Дилижан, а также на таможенных пунктах Баграташена, Бавры и Агарака.
Модернизация сети остается одним из ключевых приоритетов компании Ucom на протяжении последних лет.
Цель данного проекта — предоставить абонентам доступ к более быстрому интернету, чтобы удовлетворить растущие потребности как частных пользователей, так и бизнесов. Новая инфраструктура подготовит почву для высокого качества видеоконференций, обмена данными и в режиме реального времени, а также следующей волны умных технологий.
В результате запуска 5G около 68% населения Армении получит возможность наслаждаться трансформационным потенциалом технологии вместе с высокоскоростным интернет-соединением.
«Мы продолжаем работу по модернизации инфраструктуры, благодаря чему жители Абовяна и Эчмиадзина также присоединяются к растущей семье пользователей нашей 5G сети. Являясь телеком-оператором с самым широким 5G покрытием в Армении, мы на этом не останавливаемся — наша цель— обеспечить наилучший цифровой опыт для всех наших абонентов», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
Помимо мобильной связи, Ucom продолжает внедрять современные решения и в фиксированной сети, улучшая качество интернета и телевидения в домах. Техническая команда компании постоянно устанавливает новые станции и резервные системы, обеспечивая стабильность предоставляемых услуг.
Отметим, что модернизация и расширение сети Ucom продолжается и в этом году. Компания регулярно информирует общественность о новых достижениях. Список городов с доступом к фиксированной и мобильной связи, а также подробную информацию о 5G сети можно найти на нашем официальном сайте.