14:34 | 01.04.25 | Նորություններ | 15778
Ucom-ի աջակցությամբ եւ ակտիվ մասնակցությամբ Տաշիր քաղաքում ամփոփվել է «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումը, որի նախաձեռնողը «Մարզերի երեխաները մարզերում» հասարակական կազմակերպությունն էր։
Այս նախաձեռնության նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ մարզերում ապրող տաղանդավոր երեխաները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց եզակի փորձառությունն ու հաջողությունները՝ ոգեշնչելով ինչպես հասակակիցներին, այնպես էլ ավագ սերնդին։
Ucom-ը ոչ միայն աջակցել է միջոցառման կազմակերպմանը, այլեւ ակտիվորեն մասնակցել է աշխատանքներին։
Ucom-ի ուսուցման եւ զարգացման ավագ մասնագետ Աստղիկ Մնացականյանը մասնակցել է ֆորումին որպես մենտոր, եւ նրա օգնությամբ Կարինե Օգանեսյանը Ջավախքից ելույթ է ունեցել «Իմ 5000+ը» թեմայով։
Իսկ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը երիտասարդ մասնակիցների հետ վարել է պանելային քննարկում՝ «Մարզերից դեպի թվային աշխարհ՝ նոր հորիզոններ կապով ու տեխնոլոգիաներով» թեմայով։
«Այսօր որեւէ զարգացում, ուսում, բիզնես՝ ոչինչ հնարավոր չէ առանց տեղեկատվական եւ հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների, արագ եւ որակյալ կապի։ Հասկանալով դա՝ Ucom-ը մեծագույն ջանք է գործադրում Հայաստանի տարբեր հատվածներում արագ եւ կայուն կապի ծառայություններ հասցնելու համար։ Արդեն 28 քաղաքում մենք ունենք ամենաժամանակակից 5G ցանցը։ Լինելով պատասխանատու ընկերություն՝ մենք դրանով չենք բավարարվում ու աջակցում ենք «ԴեմԱռԴեմ»-ի նման նախաձեռնություններին, որ մեր երիտասարդները մասնագիտական աճ ունենալու եւ փորձով փոխանակվելու հնարավորություն ունենան», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՄԵՄ համայնքում ունենք երկու շերտ՝ երիտասարդներն ու մենտորները։ Ամենօրյա կյանքում մենք տեսնում ենք, որ երկու սերունդներ իրար հասկանալու, համագործակցելու արդյունքում կարող են շատ ավելի մեծ արդյունքի հասնել։ Նաեւ հասկանում ենք, որ փոքրերը մեծերին շատ բան ունեն տալու, նրանք ունեն մեծ ճկունություն, ազատ ժամանակ, կրեատիվություն, ավելի լավատես են։ Իսկ մեծերը ունեն փորձ, ռեսուրսներ։ Ու բազմաթիվ հարցեր կարող են լուծվել այս երկու շերտի ռեսուրսների համադրմամբ։ Իսկ այս ֆորմատը հնարավորություն է տալիս երկու սերունդներին իրար հետ շփվել, հարցեր տալ ու համագործակցել», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Ֆորումը համախմբել էր 500 կրտսեր եւ ավագ սերնդի ներկայացուցչի, երիտասարդներին հնարավորություն տալով փոխանակվել փորձով Հայաստանի առաջատար մասնագետների, գործարարների եւ մտավորականների հետ։
Նշվում է, մարզային ֆորումի ընթացքում պատանի խոսնակները ներկայացրել են իրենց կյանքի հետաքրքիր փորձառություն ու ձեռքբերումը։ Կազմակերպվել էր նաեւ ցուցադրություն, համագործակցային կապերի ստեղծման հնարավորություն, պանելային քննարկում եւ եզրափակիչ համերգ։
Միջոցառման ավարտին հայտարարվել են միջոցառման ընթացքում Ucom-ի կողմից կազմակերպված մրցույթի հաղթողները. Ucom-ի գլխավոր տնօրենը հանձնել է մասնակիցների ու հաղթողների նվերներն ու մրցանակները։

14:34 | 01.04.25 | News | 15817
With the support and active participation of Ucom, the regional forum “DemArDem: Dialogue of Generations” concluded in the city of Tashir. The event was initiated by the “Children of the Regions” NGO.
The goal of this initiative is to create a platform where talented children living in the regions can share their unique experiences and successes, inspiring both their peers and the older generation.
Ucom not only supported the event’s organization but also actively participated in its activities. Astghik Mnatsakanyan, Ucom’s Senior Learning and Development Specialist, joined the forum as a mentor, assisting Karine Oganesyan from Javakhk with her presentation titled “My 5000+.” Meanwhile, Ralph Yirikian, the company’s General Director, led a panel discussion with young participants on the topic “From Regions to the Digital World: New Horizons through Connectivity and Technology.”
“Today, no development, education, or business is possible without information and telecommunication technologies, fast and reliable connectivity. Understanding this, Ucom invests tremendous effort to deliver high-speed, stable services across various parts of Armenia. We already have the most modern 5G network in 28 cities. Yet, as a responsible company, we don’t stop there—we support initiatives like ‘DemArDem’ to ensure our youth have opportunities for professional growth and experience sharing,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
“The MEM community comprises two groups: the youth and the mentors. In everyday life, we see that collaboration between these two generations yields far greater results. We also recognize that the younger generation has much to offer the older one – they bring flexibility, free time, creativity, and optimism, while the older generation provides experience and resources. Combining the strengths of these two groups can solve numerous challenges. This format allows the two generations to connect, ask questions, and collaborate,” said Aramayis Margaryan, President of the “Children of the Regions” NGO.
The forum brought together 500 representatives of the younger and older generations, giving young people the chance to exchange experiences with Armenia’s leading specialists, business figures, and intellectuals.
During the event, young speakers delivered presentations about their life experiences and achievements. The program also included an exhibition, networking opportunities, a panel discussion, and a closing concert.
At the event’s conclusion, the winners of a contest organized by Ucom were announced, and the company’s General Director presented gifts and awards to participants and winners.