12:13 | 26.02.25 | Նորություններ | 5929
Viva-ն շարունակում է շահավետ ծառայություններ առաջարկել իր բաժանորդներին՝ տեխնոլոգիական լուծումների եւ կոնվերգենտ փաթեթների հիման վրա:
Մարզերում ընդլայնվում է «RED»-գործընկերների՝ ինտերնետ եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող ընկերությունների շրջանակը: Նորարար տեխնոլոգիաներից եւ «բոլորը մեկում» հնարավորությունից օգտվելու հերթը սյունեցիներինն է: Հայաստանի հարավում՝ Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում, «RED»-գործընկեր է դարձել MegaNet ընկերությունը, որը Viva-ի հետ զարգացնում է սեփական ցանցը:
Այսպիսով՝ «RED»-ն արդեն հասանելի է 7 մարզում (Սյունիք, Վայոց ձոր, Արարատ, Արմավիր, Կոտայք, Գեղարքունիք, Շիրակ) եւ մայրաքաղաքի մի քանի վարչական շրջանում:
Գործընկեր կազմակերպությունների ղեկավարները շրջայցով եղել են Գորիսում եւ ազդարարել համագործակցության մեկնարկի մասին: Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանն այցելել է առաջին երեք բաժանորդներին եւ պլանշետներ նվիրել նրանց:
«Մեկ տարի էլ չի անցել այն օրվանից, երբ Viva-ն հայտարարեց իր նոր նախաձեռնության՝ «RED» հարթակի մասին: Մոտեցման հիմքում հաճախորդամետությունն է, մարզերում նոր տեխնոլոգիաների ներդրման ու զարգացման հեռանկարը, նոր հարթակի կիրառմամբ՝ բաժանորդներին ճկուն եւ հարմարավետ լուծում առաջարկելը: Այսօր կարող ենք արձանագրել, որ նորարար այս մոտեցումն արդարացված եւ հաջողված է: Համագործակցության աննախադեպ հարթակը կայացել է:
Արդեն ունենք ֆիքսված ինտերնետի եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող՝ «RED» 3 գործընկեր եւ այդ սակագնային պլանի շրջանակում ծառայություն ենք մատուցում 7 մարզում, ինչպես նաեւ մայրաքաղաքի վարչական մի քանի շրջանում: Ուրախ ենք Սյունիքում «RED»-ի գործարկման համար: Այն ընտանիքներին ներկայացվող շահավետ փաթեթ է: Սպասեք մեզ նաեւ մյուս մարզերում՝ այլ գործընկերների հետ: Հարթակը բաց է մեր պահանջները բավարարող ընկերությունների համար»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«RED»-ը համագործակցության կարեւոր հարթակ է տեխնոլոգիաների համակցման, մարզերում՝ ենթակառուցվածքների կառուցման եւ համաչափ զարգացման տեսանկյուններից: Որպես բաժանորդին ներկայացվող առաջարկ՝ «RED»-ը ճկուն լուծում է հարմարավետությունը գնահատող ընտանիքների համար:
«RED»-ի բաժանորդները մեկ փաթեթով կարող են օգտվել Ֆիքսված ինտերնետից, բջջային կապից եւ ինտերնետից, «Kinodaran»-ից, «Иви» օնլայն կինոթատրոնից եւ դիտել հետաքրքրությունների լայն շրջանակ ներկայացնող՝ շուրջ 150 հեռուստաալիք: ՀՀ այլ օպերատորների կանխավճարային եւ հետվճարային բաժանորդները եւս ցանկության դեպքում կարող են միանալ «RED»-ին՝ օգտվելով համարի տեղափոխության ծառայությունից:
«RED»-ը գործընկերային հրաշալի հարթակ է: Այն կարեւոր է Սյունիքում ֆիքսված եւ շարժական ինտերնետային ծառայություններ մատուցող՝ MegaNet ընկերության եւ մեր ընդհանուր բաժանորդների համար: Սա մեզ թույլ է տալիս հեռահաղորդակցության ոլորտում առավել ճկուն մոտեցում դրսեւորել: Դրա արդյունքից օգտվող բաժանորդները մեկ փաթեթով ստանում են անհրաժեշտ բոլոր ծառայությունները՝ մատչելի գներով։ «RED»-ը, վստահաբար, կարեւոր առաջարկ է հեռավոր եւ սահմանամերձ մարզի բնակիչների համար: Բարի երթ այս նախագծին»,- ասել է MegaNet ընկերության տնօրեն Նարեկ Մալինցյանը:
«RED» սակագնային պլանից օգտվելու համար Viva-ի կանխավճարային բաժանորդները կարող են ուղարկել իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը: Նախատեսված է նաեւ «RED» սակագնային պլանի ընթացիկ փաթեթից մեկ այլ փաթեթի անցում կատարելու հնարավորություն: Առավել մանրամասն տեղեկություն կարող եք գտնել այստեղ:

12:13 | 26.02.25 | Новости | 5921
Viva продолжает предлагать своим абонентам выгодные услуги на основе технологических решений и конвергентных пакетов.
Круг партнеров «RED» — компаний, предоставляющих услуги интернета и пакеты телеканалов, расширяется в регионах, а индекс удовлетворенности среди абонентов растет. Ознакомиться с инновационными технологиями и предлагаемыми в формате «все в одном» решениями теперь могут также жители Сюника. В городе Горис Сюникского марза на юге Армении партнером в рамках тарифного плана «RED» стала компания «MegaNet», развивающая совместно с Viva собственную сеть.
Таким образом, тарифный план «RED» уже доступен в 7 регионах страны (в Сюнике, Вайоц Дзоре, Арарате, Армавире, Котайке, Гегаркунике и Шираке) и нескольких административных районах столицы.
Руководители организаций-партнеров посетили город Горис и объявили о начале сотрудничества. Генеральный директор Viva Армен Аветисян вручил первым трем абонентам планшеты в качестве подарков.
«Не прошло и года с тех пор, как Viva анонсировала свою новую инициативу — платформу “RED”. В основе подхода лежит клиентоориентированность, перспектива внедрения и развития новых технологий в регионах, подход предложения гибких и удобных решений абонентам, пользующихся новой возможностью. Сегодня мы можем констатировать, что этот инновационный подход оправдан и успешен. Создана беспрецедентная платформа для сотрудничества. У нас уже есть 3 партнера “RED”, предоставляющих услуги фиксированного интернета и пакеты телеканалов. В рамках этого тарифного плана мы оказываем услуги в 7 регионах страны, а также в нескольких административных районах столицы. Мы рады запустить “RED” в Сюнике. Это выгодный пакет, предназначенный для семей. Ждите нас и в других регионах в партнерстве с другими партнерами. Платформа открыта для компаний, которые соответствуют нашим требованиям», — заметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
«RED» — важная платформа для сотрудничества в плане объединения технологий, создания инфраструктуры в регионах и сбалансированного развития. Как предложение, представленное абоненту, «RED» — гибкое решение для семей, которые ценят удобство.
Абоненты «RED» могут пользоваться фиксированным интернетом, мобильной связью, приложениями онлайн-кинотеатров «Kinodaran» и «Иви», а также смотреть около 150 телеканалов для зрителей с различными интересами, в рамках одного пакета. Абоненты предоплатных и постоплатных тарифных планов других армянских операторов также при желании могут подключиться к «RED», воспользовавшись услугой переноса мобильного номера.
«RED» — замечательная партнерская платформа. Она важна как для “MegaNet”, провайдера фиксированной и интернет-связи в Сюнике, так и для наших общих абонентов. Это позволяет нам демонстрировать более гибкий подход в сфере телекоммуникаций. В результате абоненты получают все необходимые услуги в одном пакете по доступным ценам. “RED”, безусловно, значимое предложение для жителей отдаленных и приграничных регионов. Пожелаем удачи этому проекту», — подчеркнул директор компании «MegaNet» Нарек Малинцян.
Для использования тарифного плана «RED» предоплатные абоненты Viva могут отправить USSD-команду предпочтительного варианта подписки. Также предусмотрена возможность перехода с текущего тарифного плана «RED» на другой. Более подробную информацию можно найти здесь.