11:45 | 11.02.25 | Նորություններ | 15665
«Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մասնակիցներն այցելել են Ucom գլխամասային գրասենյակ, որտեղ հանդիպել են ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ։
Այցի ընթացքում Ռալֆ Յիրիկյանն ինտերակտիվ քննարկում է անցկացրել՝ խոսելով «Լավ առաջնորդություն եւ կառավարում» թեմայի շուրջ եւ կիսվելով հեռահաղորդակցության եւ բիզնես ոլորտներում իր մեծ փորձով: Մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել քննարկել իրենց նախագծերը, առաջնորդության արդյունավետ ռազմավարությունների վերաբերյալ խորհուրդներ ստանալ եւ բիզնեսի կայուն աճի սկզբունքները քննարկել:
Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է մենտորության կարեւորությունը առաջնորդների հաջորդ սերնդի ձեւավորման գործում.
«Ուրախ եմ Ucom-ի գլխամասային գրասենյակում հանդիպել Ucom Fellowship ծրագրի ստարտափ թիմերի հետ, կիսվելու իմ փորձով, տեղեկանալու ինկուբացիայի ընթացքում նրանց առաջընթացի մասին եւ պատասխանելու նրանց հարցերին։ Մենք Ucom-ում հավատացած ենք, որ ժամանակակից տեխնոլոգիաները կարող են օգնել շրջակա միջավայրի պահպանմանը եւ կանաչ ապագա ապահովել հաջորդ սերունդների համար»։
«Ucom-ի հետ համագործակցությունը Ռալֆ Յիրիկյանի բացառիկ ղեկավարության ներքո լիովին համահունչ է կայուն նորարարությունը զարգացնելու մեր հանձնառությանը: Ռալֆի մարդակենտրոն մոտեցումը ոչ միայն լիովին համապատասխանում է մեր արժեքներին, այլեւ խորություն է հաղորդում մեր համատեղ ջանքերին՝ մեծացնելով մեր կարողությունը՝ աջակցելու հեռանկարային մտածողություն ունեցող գործարարներին, որոնք պատրաստ են իրենց հետքը թողնել շրջակա միջավայրի պահպանման գործում», - ասել է Իմփաքթ Հաբ Երեւանի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Պողոսյանը։
Ucom-ի հաղորդակցության թիմը նույնպես հանդիպել է ծրագրի մասնակիցների հետ եւ անցկացրել է «Լավ PR փորձ» թեմայով սեսիա, որի ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել է արժեքավոր փորձ՝ մեդիա հարաբերությունների, բրենդի դիրքավորման եւ ռազմավարական հաղորդակցության վերաբերյալ: Քննարկումը ստարտափ թիմերին տրամադրել է գործնական գործիքներ՝ խթանելու իրենց հաղորդակցության հմտություններն ու հանրային իրազեկում ապահովելու իրենց լսարանի շրջանում։
Այս այցը «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի կարեւոր մաս է, որը վերահաստատում է Ucom-ի հանձնառությունը երիտասարդ տաղանդներին խրախուսելու եւ նրանց անհրաժեշտ գիտելիքներով եւ մենտորությամբ զինելու՝ իրենց գաղափարները կյանքի կոչելու համար:
Թիմերը կշարունակեն մասնակցել անհատական դասընթացների, մենտորության սեսիաների եւ տարբեր համագործակցությունների։ Նախագծի ավարտին տեղի կունենա պաշտոնական միջոցառում, որի ժամանակ թիմերը կներկայացնեն իրենց մշակած պրոդուկտները, իսկ լավագույն նախագիծը կստանա ֆինանսական մրցանակ, որը կաջակցի նրա աճին եւ իրականացմանը:

11:45 | 11.02.25 | Новости | 15308
Участники программы Ucom Fellowship Program посетили головной офис Ucom, где встретились с генеральным директором Ucom Ральфом Йирикяном.
Во время визита Ральф Йирикян провел интерактивное обсуждение о хорошем лидерстве и управлении, поделившись ключевыми идеями из своего многолетнего опыта в области телекоммуникаций и бизнеса. Участники рассказали также о своих проектах, получили рекомендации по эффективным стратегиям лидерства и обсудили принципы устойчивого развития бизнеса.
Оценивая встречу, Ральф Йирикян подчеркнул важность наставничества в формировании нового поколения лидеров:
«Я рад встретиться со стартапами нашей инкубационной программы Ucom Fellowship Program в головном офисе Ucom, чтобы поделиться своим опытом, узнать о прогрессе, которого они достигли в ходе инкубации, и ответить на их вопросы. Мы в Ucom твердо верим в технологии и в то, что они способны помочь нам сохранить окружающую среду и создать зеленое будущее для следующих поколений», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Сотрудничество с Ucom под исключительным руководством Ральфа Йирикяна полностью соответствует нашей приверженности развитию устойчивых инноваций. Ориентированные на человека подходы Ральфа не только соответствуют нашим ценностям, но и добавляют глубины нашим совместным усилиям, расширяют наши возможности по оказанию поддержки дальновидным предпринимателям, которые готовы оставить свой след в совхарении окружающей среды», - сказал Геворг Погосян, исполнительный директор Impact Hub Yerevan.
Команда Ucom по связям с общественностью также провела с участниками программы специальную сессию, в ходе которой представила передовые методы работы с общественностью и предложила стартап-командам ценный опыт в области связей со СМИ, позиционирования бренда и стратегической коммуникации. В ходе обсуждения участники программы получили практические инструменты, которые помогут им установить коммуникацию с аудиторией.
Визит стал важной вехой в инкубационной программе, продемонстрировав приверженность Ucom поддержке молодых талантов и предоставлению им необходимых знаний и наставничества для воплощения их идей в жизнь.
По мере развития программы участники продолжат проходить индивидуальные тренинги, сессии наставничества и участвовать в совместных мероприятиях. По завершении программы состоится итоговое мероприятие, на которой все стартапы представят свои прототипа, а автор лучшего прототипа получит финансовую награду, которая поможет команде в дальнейшем развитии.