17:41 | 06.08.24 | Նորություններ | 6948
Viva-ի «RED» սակագնային պլանի շրջանակում Fnet Telecom-ի հետ սկիզբ առած համագործակցությունն այսօր զարգացման նոր մակարդակի է հասել:
Պահանջարկով պայմանավորված` Viva-ն եւ Fnet Telecom-ը մայրաքաղաքի «Հաղթանակ» թաղամասում (4-րդ գյուղ) կառուցել են ֆիքսված նոր ցանց՝ հարմարավետությունն ու որակը գնահատող բաժանորդներին սպասարկելու համար: Ենթակառուցվածքներն ու տեխնոլոգիաները միավորող կոնվերգենտ (համակցված) լուծումների շնորհիվ բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում ստանալու հնարավորություն է ստեղծվել «RED» սակագնային պլանի շրջանակում:
Մինչեւ 2024 թվականի հոկտեմբերի 15-ը բաժանորդագրվելու դեպքում թաղամասի բնակիչները հնարավորություն կունենան օգտվել նաեւ «Մի վճարիր 3 ամիս» ակցիայից՝ բաժանորդագրության առաջին 3 ամսվա ընթացքում «RED» սակագնային պլանի ծառայություններն ստանալով անվճար:
«Յուրաքանչյուրը փորձում է ներկայացվող որեւէ ծառայություն գնահատել մի քանի տեսանկյունից. համեմատել շուկայում առկա ծառայությունների սակագները, որակը եւ դրանից օգտվելու հարմարավետությունը: «RED» սակագնային պլանը ստեղծվել է այդ ամենը մեկ փաթեթով եւ մի քանի տարբերակով՝ ըստ անհատական կարիքների ու նախասիրության՝ ցանկացած ընտանիքի ներկայացնելու համար: Այս ծառայությունը մատչելի է, մշտապես առկա է հետադարձ կապը բաժանորդի հետ, իսկ ֆիքսված եւ բջջային կապի համար վճարումն իրականացվում է մեկ կետից, պարզ ու հարմարավետ սկզբունքով՝ հեռախոսահամարի հաշվեկշռի լիցքավորմամբ: Հաճելի է արձանագրել, որ «Հաղթանակ» թաղամասում արդեն օգտվում են Fnet Telecom-ի ու Viva-ի համատեղ առաջարկից: Մենք նախատեսում ենք «RED»-ը հասանելի դարձնել հանրապետության տարբեր բնակավայրերում: Սա համագործակցության յուրօրինակ հարթակ է, բաց՝ ֆիքսված ինտերնետ եւ թվային հեռուստատեսության ծառայություններ մատուցող այլ ընկերությունների համար: Դա բաժանորդներին ընդառաջ գնալու եւ ֆիքսված կապի իրենց օպերատորին ընտրելու եւս մեկ հնարավորություն է»,- ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«RED» փաթեթը մի շարք հնարավորություններ է ընձեռում: Կոնվերգենտ լուծման վրա հիմնված սակագնային պլանից կարող են օգտվել ինչպես Viva-ի կանխավճարային բաժանորդները` ուղարկելով իրենց նախընտրած տարբերակի USSD հրահանգը, այնպես էլ այլ օպերատորների բաժանորդներ՝ «RED»-ին միանալու համար օգտվելով համարի տեղափոխման ծառայությունից:
«Fnet Telecom-ը, շարունակելով ծառայությունների հասանելիության սահմանների ընդլայնման ռազմավարությունը, առաջնահերթություն է տալիս այն համայնքներին, որտեղ առավել մեծ է բնակիչների ցանկությունը՝ օգտվելու մեր կողմից մատուցվող ծառայություններից։ Նույն տրամաբանությամբ Fnet Telecom-ի եւ Viva-ի համատեղ «RED» սակագնային պլանից արդեն օգտվելու հնարավորություն է ստեղծվել նաեւ «Հաղթանակ» թաղամասի բնակիչների համար։ Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ չնայած ցանցի կառուցման աշխատանքները դեռ ընթացքում են, եւ թաղամասի մոտ 30% հատվածում են հասանելի ծառայությունները, արդեն ունենք մոտ 150 բաժանորդ, որոնք հասցրել են կիսվել իրենց գոհունակությամբ՝ մատուցվող ծառայությունների ու սպասարկման բարձր որակի հետ կապված։ Նշեմ, որ մեր ծառայությունների բարձր որակի երաշխավորը վերջին սերնդի տեխնոլոգիաներով կառուցված օպտիկամանրաթելային մալուխներով ցանցն է եւ իհարկե՝ օպերատիվ սպասարկումը»,- ասել է Fnet Telecom-ի գլխավոր տնօրեն Գեւորգ Ենգիբարյանը:
«RED» սակագնային պլանը ներառում է բջջային եւ ֆիքսված ծառայություններ. բջջային հեռախոսի միջոցով ձայնային կապ եւ ինտերնետ, ֆիքսված ինտերնետ, թվային հեռուստատեսություն՝ ներառյալ՝ «Иви» օնլայն կինոթատրոն եւ «Kinodaran» հավելվածների հասանելիություն (ծրագրային ապահովման ամենատարածված համակարգերի հիման վրա գործող սարքերի վրա):
«RED» սակագնային պլանն ունի երեք հիմնական եւ երեք մարզային փաթեթ: Հիմնական փաթեթները նախատեսված են բոլոր բաժանորդների, իսկ մարզայինները՝ բացառապես մարզերի բնակիչների համար: Մարզային փաթեթներն, ի դեպ, առաջարկում են բաժանորդագրության առավել մատչելի տարբերակներ։ Սակագնային պլանն այժմ հասանելի է մի շարք բնակավայրերում. ընդգրկման ծածկույթը մշտապես ընդլայնվում է։
Viva-ի հետ համագործակցության՝ նորարարական կոնվերգենտ լուծումների հարթակը բաց է ֆիքսված ինտերնետի եւ հեռուստաալիքների ծառայություններ մատուցող այլ ընկերությունների համար:

Сотрудничество с Fnet Telecom в рамках тарифного плана Viva «RED», сегодня выходит на новый уровень развития.
Исходя из большого спроса на услуги, совместный проект Viva и Fnet Telecom реализуется в районе «Ахтанак» Еревана. Строится новая фиксированная сеть для обслуживания клиентов, которые ценят удобство и качество цифровых услуг. Благодаря конвергентным решениям, объединяющим инфраструктуры и технологии, появилась возможность получить «все услуги в одном пакете» по доступной цене в рамках тарифного плана «RED».
В случае оформления подписки до 15 октября 2024 года жители района получат возможность воспользоваться акцией «Не плати 3 месяца», предоставляющей услуги тарифного плана «RED» бесплатно в течение первых 3 месяцев подписки.
«Каждый пытается оценить предлагаемую услугу с нескольких ракурсов – сравнить стоимость доступных на рынке аналогичных услуг, качество и удобство использования. Тарифный план «RED» от компании Viva разработан с целью предложить услуги в едином пакете и в разных вариантах для нужд каждой семьи. «RED» доступен в плане цены, действует обратная связь с клиентом; процесс оплаты фиксированной и мобильной связи осуществляется просто и удобно - путем пополнения баланса счета мобильного телефона. С радостью хочу отметить, что в районе «Ахтанак» уже пользуются предложением Viva, разработанным совместно с Fnet Telecom. В наших планах – обеспечить доступность «RED» также в других населенных пунктах республики. Более того, мы открыты для сотрудничества с других компаниями, предоставляющими услуги фиксированного интернета и цифрового ТВ. Это еще один способ пойти навстречу клиентам и предложить им возможность выбора оператора фиксированной связи», − заявил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
Предлагаемый Viva и Fnet Telecom пакет конвергентных услуг «RED» открывает ряд возможностей. Тарифным планом могут воспользоваться как предоплатные абоненты Viva, отправив USSD-команду предпочитаемого ими варианта, так и абоненты других операторов, воспользовавшись услугой переноса номера для подключения к «RED».
«Продолжая стратегию расширения границ доступа к услугам, Fnet Telecom отдает приоритет районам, жители которых больше всего хотят пользоваться предоставляемыми нами услугами. Следуя той же логике, для жителей района Ахтанак уже создан совместный тарифный план «RED» от Fnet Telecom и Viva. Мы рады сообщить, что, хотя строительство сети все еще продолжается и услуги доступны примерно в 30% района, у нас уже есть около 150 абонентов, которые смогли поделиться своим удовлетворением от предоставляемых услуг и высокого качества обслуживания. Хотелось бы отметить, что гарантией высокого качества наших услуг является сеть с волоконно-оптическими кабелями, построенная с использованием технологий последнего поколения, и, конечно же, оперативное обслуживание: Мы благодарим абонентов Fnet Telecom за их постоянную поддержку и доверие», − сказал генеральный директор Fnet Telecom Геворг Енгибарян.
В тарифный план «RED» входят мобильные и фиксированные услуги: голосовая связь и интернет через мобильный телефон, фиксированный Интернет, цифровое телевидение, в том числе онлайн-кинотеатр «Иви» и доступ к приложениям «Kinodaran» (на устройствах, работающих на популярных системах программного обеспечения).
Тарифный план «RED» имеет три основных и три региональных пакета. Базовые пакеты предназначены для всех абонентов, а региональные пакеты – исключительно для жителей марзов. Региональные пакеты, кстати, предлагают самые доступные варианты подписки. Тарифный план теперь доступен в ряде населенных пунктов; сеть постоянно расширяется.
Инновационная платформа конвергентных решений для сотрудничества с Viva также открыта для других поставщиков услуг фиксированного интернета и цифрового ТВ.