07:28 | 25.01.24 | Նորություններ | 17639
Վիվա-ՄՏՍ-ը պաշտոնապես հայտարարել է բաժնետիրոջ փոփոխության եւ այլեւս ռուսական «ՄՏՍ» խմբի մաս չհանդիսանալու մասին:
Վիվա-ՄՏՍ-ը հանդես է եկել հաղորդագրությամբ, որում, մասնավորապես, ասվում է, որ նոր բաժնետերը «Ֆեդիլքո Գրուպ Լիմիթիդ» (FEDILCO GROUP LIMITED) ընկերությունն է, որի սեփականատերերը եվրոպական ու ասիական ներդրողներ են:
«Հայաստանի համար «ՄՏՍ Հայաստան» ՓԲԸ-ի ռազմավարական նշանակությունը հաշվի առնելով՝ «Ֆեդիլքո Գրուպ Լիմիթիդ»-ը մտադրված է բաժնետոմսերի 20%-ը փոխանցել Հայաստանի Հանրապետությանը` անհատույց», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
«Վիվա-ՄՏՍ-ը` որպես Հայաստանի ՏՀՏ ոլորտի առաջատար ու նորարար տեխնոլոգիական ընկերություն, մշտապես եղել է տեղական ու միջազգային խոշոր ընկերությունների ուշադրության կիզակետում՝ որպես բարձր շահավետությամբ աշխատող եւ արդյունավետ կառավարումով ակտիվ, նոր ներդրումներ կատարելու տեսանկյունից խոստումնալից ընկերություն: Վիվա-ՄՏՍ-ը Հայաստանի առաջատար ՏՀՏ ընկերություն է՝ ծառայությունների լայն շրջանակով: Ընկերությունն ունի 2 միլիոնը գերազանցող հաճախորդային բազա, մշտապես ապահովում է աճի կայուն տեմպ ու բարձր շահութաբերություն: Այն ունի կորպորատիվ կառավարման արդյունավետ համակարգ ու հզոր, կայացած, պրոֆեսիոնալ թիմ: Վիվա-ՄՏՍ-ը կառավարման մշակույթների եւ բիզնես-մոդելների հարուստ խառնուրդ է, ինչը ընկերության մրցակցային առավելության եւ առանձնահատկության հիմքն է»,-ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«Վիվա-ՄՏՍ-ն իր ներդրումներն իրականացնում է գործունեությունից առաջացող շահույթից, գրավադրված չէ եւ ծանրաբեռնված չէ վարկային պարտավորություններով, ֆինանսապես լիովին ինքնաբավ է, աշխատակիցներին առաջարկում է մրցակցային աշխատավարձ: Ներդրումների ծավալը կշարունակի մնալ ոչ պակաս, քան նախկինում կատարվածը: Վիվա-ՄՏՍ-ի կառավարումը կշարունակի իրականացնել ներկայիս ղեկավար թիմը՝ գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանի ղեկավարությամբ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Դրանում նշվում է, որ «Ֆեդիլքո Գրուպ Լիմիթիդ»-ը Կիպրոսում գրանված ընկերություն է, որի վերջնական շահառու (բենեֆիցիար) սեփականատերերն են Չժե Ջանգը եւ Կոնստանտին Սոկոլովը:
«Չժե Ջանգը եւ Կոնստանտին Սոկոլովը  պրոֆեսիոնալ ներդրողներ են՝  հեռահաղորդակցության, ֆինանսների, էներգետիկայի եւ ակտիվների կառավարման ոլորտներում գործունեության հարուստ փորձով։ Հեռահաղորդակցության ոլորտում նրանց բազմակողմանի փորձը, որը զուգորդվում է ոլորտային հատուկ գիտելիքներով եւ հեռանկարային մոտեցումներով, նրանց դարձնում է ոլորտի առանձնահատկություններին տիրապետող արժեքավոր մասնագետներ: Ավանդական դերերից բացի՝ նրանց գիտելիքները տարածվում են նաեւ զարգացող տեխնոլոգիաների եւ շուկայի միտումների վրա՝ դրանք դիրքավորելով որպես արժեքավոր ակտիվ այս դինամիկ ոլորտում», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

07:28 | 25.01.24 | Новости | 19429
Вива-МТС распространила заявление, в котором, в частности, говорится что новым акционером компании является Fedilco Group Limited, владельцами которой являются европейские и азиатские инвесторы.
«Учитывая стратегическое значение ЗАО «МТС Армения» для Армении, Fedilco Group Limited намерена безвозмездно передать государству 20% акций», - говорится в заявлении.
«Вива-МТС, как ведущая и инновационная технологическая компания в секторе ИКТ Армении, всегда была в центре внимания крупных местных и международных компаний благодаря высокой рентабельности и эффективному управлению. Вива-МТС - ведущая ИКТ-компания в Армении с широким спектром услуг. Клиентская база компании превышает 2 миллиона человек, Вива-МТС обеспечивает стабильные темпы роста и высокую прибыльность, имеет эффективную систему корпоративного управления и сильную, сложившуюся, профессиональную команду. Вива-МТС - это богатое сочетание культур управления и бизнес-моделей, которое является основой конкурентного преимущества и уникальности компании», - заявил генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
«Вива-МТС осуществляет свои инвестиции за счет прибыли, полученной от деятельности, не обременена кредитными обязательствами, финансово самодостаточна и предлагает сотрудникам конкурентную заработную плату. Объем инвестиций продолжит оставаться не меньшим, чем ранее. Управление Вива-МТС продолжит осуществлять нынешняя управленческая команда под руководством генерального директора Армена Аветисяна», - говорится в заявлении.
В нем указано, что Fedilco Group Limited - это компания, зарегистрированная на Кипре, конечными бенефициарными владельцами которой являются Чжэ Джанг и Константин Соколов.
«Чжэ Джанг и Константин Соколов - профессиональные инвесторы с богатым опытом работы в сфере телекоммуникаций, финансов, энергетики и управления активами. Их многогранный опыт работы в сфере телекоммуникаций в сочетании со специальными отраслевыми знаниями и дальновидным подходом делают их ценными специалистами. Помимо традиционных ролей, их знания распространяются на новые технологии и рыночные тенденции, что делает их ценным активом в этой динамичной отрасли», - говорится в заявлении.