16:42 | 12.06.23 | Նորություններ | 16719
«Յուքոմ» ընկերությունն այս տարի եւս կշարունակի ապահովել Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի բոլոր ցուցասրահները գերարագ ինտերնետի հասանելիությամբ:
Դեռ նախորդ տարի Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը Ucom-ի հետ գործակցության միջոցով, ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներգրավմամբ հնարավորություն է ստեղծել ցուցադրությունների, համերգների եւ այլ ծրագրերի համար նախատեսված տարածքները վերաիմաստավորելու նաեւ որպես կրթամշակութային միջավայր:
«Ուրախ եմ, որ «Յուքոմ»-ի հետ համագործակցության շնորհիվ հնարավորություն ենք ունեցել ավելի հասանելի դարձնել գիտակրթական, մշակութային ծրագրերը եւ համերգները համացանցում, օգտագործել ենք մուլտիմեդիա միջոցները ցուցադրությունների ժամանակ, ընդլայնել ենք ցուցադրությունների ինֆորմատիվ հասանելիության ձեւաչափերը»,- նշել է Թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Նիկոլայ Կոստանդյանը։
«Ucom-ը հաշվի է առել համաշխարհային մակարդակի մեծության ցուցադրությունների թվայնացման միտումը եւ ընդառաջել է Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտին այդօրինակ միջազգային փորձը կիրառելու հարցում։ Վստահ եմ, որ նոր մուլտիմեդիա միջոցների շնորհիվ եւ Ucom-ի ինտերնետով այցելուներն ավելի մեծ հետաքրքրությամբ են տեղեկանում հայկական մշակույթի վառ ներկայացուցիչների մասին», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։

16:42 | 12.06.23 | Новости | 17048
В этом году компания Ucom продолжит обеспечивать все выставочные залы музея-института Комитаса высокоскоростным доступом в интернет.
Еще в прошлом году музей-институт Комитаса в сотрудничестве с Ucom создал возможность переосмысления площадок для выставок, концертов и других программ как образовательной и культурной среды за счет использования современных технологий.
«Я рад, что благодаря сотрудничеству с Ucom у нас появилась возможность сделать научно-культурные программы и концерты более доступными в интернете, мы использовали мультимедийные средства во время выставок, расширили форматы информационного доступа к экспозициям»,- отметил директор музея-института Николай Костандян.
«Ucom учла тенденцию цифровизации выставок мирового уровня и поддержала музей-институт Комитаса в попытках применить такой международный опыт. Я уверен, что благодаря новым мультимедийным средствам и интернету от Ucom посетители с еще большим интересом будут пополнять знания о ярчайших представителях армянской культуры», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.