12:08 | 23.05.23 | Նորություններ | 6113
Ներդրումային քրաուդֆանդինգի հայկական ԱՌՖԻ հարթակը, ինչպես նաեւ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը՝ ԱՆԻՖ-ը, կներկայացվեն Orion Summit 2023 գագաթնաժողովում:
Orion Summit 2023 ներդրումային գագաթնաժողովը տեղի կունենա հունիսի 19-22-ին Նյու Յորքում, որին մասնակցելու են վենչուրային ընկերությունների, խոշոր կորպորացիաների, ֆինանսական կառույցների, համալսարանների, ընտանեկան գրասենյակների ներկայացուցիչներ, ներդրողներ:
Գագաթնաժողովի մասնակից ստարտափների ներկայացուցիչները եւ ներդրողները հնարավորություն կունենան հենց միջոցառման ընթացքում գրանցվել հարթակում:
«Մեր նպատակն է հայկական ՓՄՁ-ների եւ ՏՏ ստարտափ նախագծերի համար ֆինանսավորման նոր աղբյուրներ ապահովել, իսկ ներդրողներին հնարավորություն ընձեռել աշխարհի ցանկացած կետից ամբողջությամբ օնլայն միջավայրում ներդնել այդ նախագծերում։ Մեր հիմնական թիրախը սփյուռքի պոտենցիալը ներգրավելն է, եւ այստեղ Orion Summit 2023-ը լավ հնարավորություն է նաեւ միջազգային ներդրողների ուշադրությունը հայկական ընկերությունների վրա հրավիրելու համար»,- նշել է ԱՌՖԻ ներդրումային ընկերության տնօրեն Էդգար Էվոյանը։
ԱՌՖԻ ներդրումային քրաուդֆանդինգի հարթակի օպերատոր ԱՌՖԻ ներդրումային ընկերությունը Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների հիմնադրամի` ԱՆԻՖ-ի դուստր ընկերությունն է: Ներդրումային քրաուդֆանդինգի այս հարթակը բացառիկ հնարավորություն է տալիս ամբողջ աշխարհից ներդրումներ կատարել Հայաստանում գործող փոքր ու միջին ձեռնարկություններում, նոր ՏՏ ստարտափ նախագծերում: Ընկերությունը լիցենզավորված է ՀՀ ԿԲ կողմից:

12:08 | 23.05.23 | News | 5660
The first Armenian investment crowdfunding platform, ARFI, as well as the Armenian National Interests Funds, ANIF, will be presented at the Orion Summit 2023.
The Orion Summit 2023 investment summit will take place in New York City on June 19-22, which will be attended by representatives of venture companies, large corporations, financial institutions, universities, family offices, and investors.
Startup founders and investors participating in the summit will have the opportunity to register on the platform during the event.
“Our goal is to provide new sources of financing for Armenian SMEs and IT startup projects and to give investors the opportunity to invest in these projects in an online environment from anywhere in the world. Our main target is to attract the potential of the diaspora, and here, Orion Summit 2023 is also a good opportunity to draw the attention of international investors to Armenian companies,” said Edgar Evoyan, CEO of ARFI Investment Company.
ARFI Investment Company, the operator of the ARFI investment crowdfunding platform, is a subsidiary company of the Armenian National Interests Funds, ANIF. This investment crowdfunding platform provides a unique opportunity to invest from all over the world in new IT startup projects and in small and medium-sized enterprises operating in Armenia. The company is licensed by the Central Bank of Armenia.
More than 40 world-class speakers will perform at the summit from leading Armenian and international companies, including financial, technological, educational and other industries.