11:05 | 16.11.22 | Նորություններ | 12669
Ամերիկաբնակ հայազգի Անի եւ Հովիկ Սաֆոյանների հիմնադրած SADA ընկերությունն այսուհետ ԱՄՆ բանակին աջակցություն կտրամադրի Google Workspace-ի հետ աշխատանքում։
ԱՄՆ բանակն ընտրել է Google Workspace հարթակը՝ որպես լուծում, որը կփոխարինի Defense Enterprise Email-ին եւ կսպասարկի բանակի 250,000 հոգանոց անձնակազմին։
Այսպիսով, SADA-ի կողմից Google Workspace Enterprise Plus եւ Google Assured Control լիցենզիաների տեղադրման շնորհիվ մինչեւ 250,000 բաժանորդ կստանա էլեկտրոնային փոստի եւ արտադրողականության բարձրացմանը միտված գործիքների ամբողջական փաթեթ:
«Անվտանգությունն, անշուշտ, կարեւոր նշանակություն ունի ԱՄՆ բանակի համար, եւ Google Workspace-ն ապացուցել է իր արդյունավետությունը բազմաթիվ այլ ոլորտներում՝ ֆինանսներից մինչեւ նահանգային եւ տեղական ինքնակառավարման մարմիններ, որտեղ տվյալների անվտանգ պահպանումն առաջնահերթություն է: Այս լուծումը, որը համապատասխանում է բանակի եզակի մարտահրավերներին դիմակայելու համար, ճանապարհ է հարթում ապագա նորարարությունների համար, որպեսզի ԱՄՆ բանակի անվտանգությունն ապահոված լինի Google Cloud-ի կողմից»,- նշել է SADA-ի գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
SADA-ն Հայաստանում գրասենյակ է բացել 2021 թվականին։ Ընկերության գլխամասային գրասենյակը տեղակայված է ԱՄՆ-ում, գրասենյակներ կան նաեւ Կանադայում, Միացյալ Թագավորությունում, Իռլանդիայում եւ Հնդկաստանում։
5 տարի անընդմեջ Google Cloud-ի Տարվա գործընկեր ճանաչված SADA-ն 15 տարի շարունակ ընդգրկվել է Inc. ամսագրի ԱՄՆ ամենաարագ աճող 5000 մասնավոր ընկերությունների եւ 3 տարի անընդմեջ՝ Inc.-ի Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակներում։

11:05 | 16.11.22 | News | 10598
SADA, a company founded by Armenians living in the US Annie and Hovig Safoian, from now on will provide the U.S. Army with enterprise-class Google Workspace support via SADA’s Service desk.
The Army recently chose Google Workspace as a solution to replace Defense Enterprise Email, introducing the platform to 250,000 Army personnel.
SADA’s deployment of Google Workspace Enterprise Plus and Google Assured Control licenses will provide up to 250,000 subscribers with a complete email and productivity tools suite.
“Security is of obvious importance to the US Army, and Google Workspace has proved up to the task in myriad other industries, from finance to healthcare to state and local governments, where keeping data safe is at a premium. This solution, customized to help tackle the Army’s unique set of challenges, offers a path to future innovation, so that our troops are backed by the security of Google Cloud,” SADA CEO Tony Safoian said.
SADA opened an office in Armenia in 2021. Headquartered in the U.S. the company has offices in various US states, Canada, UK, Ireland, India.
A five-time Google Cloud Partner of the Year award recipient, SADA has achieved numerous accolades, including the 2021 Google Cloud Sales Partner of the year - North America, the Inc. 5000 Honoree list of America’s Fastest-Growing Private Companies 15 times, and Inc. Magazine’s list of Best Workplaces three years in a row.