11:54 | 21.07.22 | Նորություններ | 57670
ՀայՓոստը հուլիսի 20-ին գործարկել է ՀայՓոստ+ հավելվածը, որի շնորհիվ կթվայնացվեն ընկերության մի շարք փոստային գործառույթները:
ՀայՓոստ+ հավելվածով օգտատերերն առանց փոստ այցելելու կարող են օգտվել հետեւյալ ծառայություններից՝
•    պետական կառույցների կողմից (այս պահին միայն ԴԱՀԿ-ի) ուղարկված ծանուցումների ստացում հեշտ եւ արագ,
•    բեռնային համարի միջոցով առաքանու հետեւում եւ այն հետագա թարմացումներ ստանալու նպատակով պահպանում,
•    փոստային հաշվիչներ,
•    առանց հերթի մասնաճյուղ այցելելու համար հերթագրում,
•    փոստային ծառայություններին ծանոթացում եւ այլն:
«ՀայՓոստ+ հավելվածի թողարկմամբ սահմանում ենք փոստային ծառայությունների մատուցման բոլորովին այլ մակարդակ՝ ավարտում ենք ծառայությունների թվայնացման գործընթացի կարեւորագույն փուլը, ինչը մեր ռազմավարության գլխավոր նպատակներից է: Հավելվածը մեր հաճախորդներին հնարավորություն կտա էլեկտրոնային իրավահավաստի նամակներ/հաղորդագրություններ փոխանակել՝ իրականացնելով բիզնես կամ այլ գործառույթներից բխող գործընթացները»,- նշել է ՀայՓոստի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:
Հավելվածի տվյալների պահպանման համար օգտագործվել է բլոկչեյն տեխնոլոգիան, որն ապահովում է տվյալների անվտանգությունը։

11:54 | 21.07.22 | Новости | 57692
20 июля компания HayPost запустила приложение «HayPost+», благодаря которому ряд почтовых операций компании станут цифровыми. Компания объявила о запуске приложения во время концертной программы с участием группы Reincarnation, группы Boing Orchestra и DJ Donz.
Скачав приложение HayPost+, клиент сможет воспользоваться рядом почтовых услуг, предлагаемых почтовыми отделениями, не посещая почту, в частности:
•    быстрое и удобное получение уведомлений от государственных органов (пока только от Службы принудительного исполнения судебных актов)
•    отслеживание отправлений по их трекинг-номеру и хранение данных для дальнейших обновлений
•    почтовые калькуляторы
•    онлайн-программирование визита, чтобы посетить отделение без очереди
•    ознакомление с почтовыми услугами и т.д.
Как отметил генеральный директор HayPost Айк Карапетян: «С запуском приложения «HayPost+» мы устанавливаем совершенно новый уровень предоставления почтовых услуг: мы завершаем ключевой этап процесса оцифровки услуг, который является одной из важнейших целей нашей стратегии. Приложение позволит нашим клиентам обмениваться юридически заверенными письмами/сообщениями при осуществлении деловых или иных операций».