14:23 | 04.04.22 | Նորություններ | 15634
Տավուշի մարզի Այգեպար գյուղում՝ հակառակորդի դիրքերից 400մ հեռավորության վրա, Սադյանների ընտանիքը բնակարանամուտ է նշել:
Չորս երեխայի հայր՝ պայմանագրային զինծառայող Աշոտը եւ նրա կինը՝ Քրիստինեն, վեց տարի վարձով ապրելուց հետո տուն են գնել եւ հիմնանորոգել Վիվա-ՄՏՍ-ի ու Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի աջակցությամբ։
«Գիտեմ, որ ձեր պատուհանից երեւացող տեսարանը ստիպում է, որ զգոն լինեք: Գիտեմ նաեւ, որ զինվորականի ընտանիքում առավել լավ են գիտակցում սահմանապահ գյուղում ապրելու բարդությունը: Չեմ կարող հիացմունքս չարտահայտել բոլոր այն ընտանիքների նկատմամբ, որոնք ամուր են, չեն կոտրվում, լավատեսությունը չեն կորցնում եւ իրենց հայրենասիրությունն արտահայտում են ամեն օր ապրած կյանքով: Մենք էլ նման ծրագրերի եւ ենթակառուցվածքներ զարգացնելու միջոցով՝ ձգտում ենք ձեր կողքին լինել»,- տեսազանգի ժամանակ ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ն ու Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը շարունակում են հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել հատկապես սահմանապահ գյուղերում ապրող ընտանիքներին: Միայն Տավուշի մարզում վերջին տասը տարվա ընթացքում բնակարանաշինության ծրագրով աջակցություն է ստացել 86 ընտանիք, որից 22-ը՝ Այգեպար գյուղում, իսկ Հայաստանի բոլոր մարզերում՝ ընդհանուր մոտ 400 ընտանիք:

14:23 | 04.04.22 | News | 15636
In Aygepar village of Tavush region, only 400 m away from the territory of the enemy, the Sadyan family celebrated a housewarming.
Father of four, contract serviceman Ashot and his spouse Christine, after living on rent for six years, finally bought a house and renovated it with the support of Viva-MTS and Fuller Center for Housing Armenia.
“I am well aware that the view opening from your window makes you stay alert. I am also well aware that the families of military service people are absolutely realistic about the challenges of living in borderland villages. I cannot hide my reverence to all those families, which stay strong, unbroken, and optimistic and prove their patriotism with their everyday life. On our turn, we strive to stand by your side through programs and infrastructure development project like this,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said in the course of the video call.
Viva-MTS and Fuller Center for Housing Armenia continue to keep especially families living in border villages at the focus of attention. Over the past ten years, only in Tavush region, 86 families have been provided with housing assistance, 22 of them in Aygepar village. Within the framework of the housing program, about 400 families in all regions of Armenia got housing assistance.