16:39 | 16.06.21 | Նորություններ | 11722
Պատվաստանյութեր արտադրող Moderna-ի ներդրող Flagship Pioneering ընկերությունը հայտնել է, որ նոր ֆոնդի համար հավաքագրել է 3,4 միլիարդ դոլար, հաղորդում է Forbes.com-ը:
Flagship Pioneering-ի հիմնադիր Նուբար Աֆեյանը, որի կարողությունը գնահատվում է 2.9 միլիարդ դոլար, իր կարիերայի ընթացքում հիմնել է ավելի քան 50 ընկերություններ առողջապահության եւ կենսաբանության ոլորտներում:
«Այս ֆոնդը կֆինանսավորի կենսաբանական պլատֆորմների հաջորդ սերունդը», - ասել է Աֆեյանը: «Անցյալի փորձը ցույց է տվել, որ գիտությունն ու տեխնոլոգիաները կարող են շատ կարեւոր դեր խաղալ ցանկացած քանակի հիվանդությունների դեմ պայքարում», - ընդգծել է ներդրողը:
«Հավանաբար, այս հիմնադրամի կյանքի ցիկլում՝ առաջիկա 2.5-3 տարիների ընթացքում, մենք կստեղծենք 20-25 նոր ընկերություն», - ասել է Աֆեյանը:
Հիմնադրամը մտադիր է ներդրումներ կատարել թերապիայի, գյուղատնտեսության եւ սննդի ոլորտներում: Այն նաեւ ստեղծում է նոր ստորաբաժանում, որը կենտրոնանալու է կանխարգելիչ բժշկության եւ առողջության անվտանգության հարցերի վրա, որպեսզի օգնի ավելի լավ պաշտպանել մարդկանց առողջությունը նախքան հիվանդանալը եւ ավելի լավ դիմակայել նոր վարակիչ հիվանդությունների սպառնալիքներին:

16:39 | 16.06.21 | Новости | 10024
Компания Flagship Pioneering, инвестор производителя вакцины Moderna, заявила, что привлекла 3,4 миллиарда долларов для нового фонда, сообщает Forbes.com.
Основатель Flagship Pioneering Нубар Афеян, состояние которого оценивается в 2,9 миллиарда долларов, за свою карьеру помог основать более 50 государственных и частных компаний в сфере здравоохранения и биологии.
«Этот фонд профинансирует следующее поколение биоплатформ, которые появятся в наших лабораториях», - сказал Афеян. «Опыт прошлого года показал, что наука и технологии могут сыграть очень большую роль в борьбе с любым количеством заболеваний», - подчеркнул инвестор.
«Скорее всего, мы создадим от 20 до 25 новых компаний в течение жизненного цикла этого фонда в течение следующих 2,5-3 лет», - отметил Афеян.
Фонд намерен инвестировать в терапию, сельское хозяйство и питание. Он также создает новое подразделение, которое будет заниматься профилактической медициной и безопасностью здоровья, чтобы лучше защищать здоровье людей до того, как они заболеют, и лучше подготовиться к будущим угрозам инфекционных заболеваний.