11:02 | 10.12.20 | Նորություններ | 31855
Ագրոտեխնոլոգիական Ստարտափ Մրցույթ 2021-ը, որը կխթանի նորարարական լուծումներով գյուղատնտեսության զարգացումն, ընդունում է հայտեր:
Մրցույթի նպատակն է բացահայտել տարբեր գաղափարներ, որոնք կլուծեն Ագրոարդյունաբերական սեկտորի առաջ ծառացած խնդիրներն՝ ավելի արագ, պարզ եւ արդյունավետ եղանակով։
Կարող են դիմել զարգացման բոլոր փուլերում գտնվող ստարտափները եւ մասնակցել մրցույթին, որտեղ կպայքարեն € 35,000 մրցանակային ֆոնդի համար (մեկ թիմի հաշվով առավելագույն մրցանակը € 12,500)։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 27-ն է։ Մանրամասները հասանելի են այստեղ:
Եվրոպական միությունն ու Ավստրիական զարգացման գործակալությունը, Էկոնոմիկայի նախարարության, Հայաստանի Ազգային Ագրարային համալսարանի, Nation in Action հարթակի եւ այլ գործընկերների հետ, աջակցում են Հայաստանի գյուղատնտեսությանը անցում կատարել արդյունավետ ագրոբիզնեսի` հիմնված գիտության, շրջակա միջավայրի կայունության, ռեսուրսների խնայողության, մարզերում սոցիալական ներգրավվածության, թվային տեխնոլոգիաների եւ շահութաբերության վրա:

11:02 | 10.12.20 | News | 30197
Green Agri-Tech Startup Clash 2021, which aim is to scale the agribusiness with an innovative solution, accepts applications.
The aim is to create an effective way to develop new solutions for the Agroindustry with extensive application of the latest technology in a fast, simple, and convenient way, as well as attract talents to unleash their creativity.
The startups should be in the pre-seed, seed, or growth stage. The prize fund for the event is € 35,000 (max amount of one award is €12,500).
The application deadline is 27th of December. More information regarding the program may be found in our website.
The European Union and the Austrian Development Agency together with the Ministry of Economy, the Agrarian University, Nation in Action, and other partners, support Armenia’s agriculture to transition to efficient agribusiness based on science, environmental sustainability, resource conservation, social inclusion in the marzes, digital technologies, and profitability.